Yaklaşık 8.000 cüzdanın etkilendiği saldırının nedeniyle ilgili hala tutarlı bir açıklama yapılamaması yatırımcıların kafasını karıştırırken, Solana ekibinden bir güncelleme geldi.Ekip sorunun nedeni üzerinde çalıştıklarını ve bu sorunun Solana çekirdek koduyla ilgili bir hatadan kaynaklanmadığını belirtti.

Çeşitli ekosistemlerden mühendisler ve güvenlik firmalarıyla birlikte 8000 cüzdanın boşaltılmasıyla sonuçlanan olayın temel nedenini araştırmaya devam ediyoruz.Bu istismar Solana çekirdek kodundaki bir hatadan kaynaklanıyor gibi görünmüyor. Sorun kullanıcılar arasında kullanılan popüler yazılımlarla ilgili olabilir. Daha fazla güncelleme sağlanacaktır.”

Yakovenko Sorunun Mobil Kaynaklı Olduğunu Söyledi

Ekip sorunun nedenini araştırmaya devam ederken, Solana kurucusu Anatoly Yakovenko’dan sorunun iOS ve Android kaynaklı olabileceğine dair bir paylaşım geldi.

Bu bir iOS tedarik zinciri saldırısı gibi görünüyor. Yalnızca SOL alan ve alma dışında herhangi bir işlem olmayan cüzdanlar etkilenmişe benziyor.Android de etkilenmişe benziyor. Şuana kadar mağdur olanların büyük çoğunluğu anahtarlarını mobil üzerinden oluşturduğunu veya anahtarı içer aktardığını biliyoruz. Birkaç farklı kullanıcı da var.”

Haber kaynağı: BitcoinSistemi

https://www.bitcoinsistemi.com/8000-kisinin-cuzdani-nasil-bosaltildi-ceo-ios-ve-androidi-sucladi-iste-son-durum/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir