Piyasalar üzerinde bir anlaşmaya vardı nasıl yaklaşması gerektiğini açıklayan Kripto Varlıklar Düzenlemesi ( MiCA Avrupa Birliği, bölgenin kripto sektörüne .

Bloktaki ülkelerden yetkililerin çerçeve metnini daha fazla müzakere etmeden yasalaştırdığını söyledi. Avrupa Birliği Konseyi, bir bildiride 5 Ekim’de yayınlanan

MiCA, bölgeyi kapsayan kapsamlı bir kripto yasama metnine sahip olmak isteyen Haziran ayında belirlenen siyasi ana hatların bir doruk noktasıdır. Özellikle, çerçeve, tüketicileri koruma ve kara para aklama gibi kripto ile ilgili suçlarla mücadele hedefi tarafından yönlendiriliyor.

MiCA’ya özel hükümler

Varlıkları kullanarak kripto ödemeleri yapan tüketicilerin kimliğini açıklamasını gerektiriyor Taslak yasalardaki bazı özel maddeler, sektördeki kuruluşların Bitcoin ( BTC ) . Ayrıca, MiCA düzenlenmesini de kripto cüzdanlarının ve borsalarının blok genelinde sabit para ihraç etmekle ilgilenen oyuncular için zorunlu rezerv gereklilikleri getirmenin yanı sıra , özetliyor .

Kaynak : https://finbold.com

Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamakta veya kullanılması amaçlanmamaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir