ABD’nin önde gelen enerji şirketi Duke Energy, Bitcoin madenciliğini araştırıyor. Ayrıca şirket, ulaşımın elektrifikasyonu ve şebekenin karbondan arındırılması durumlarını Telsa CEO’su Elon Musk ile görüşmek istiyor.

Duke Energy, Musk ile Bitcoin Madenciliği Fırsatlarını Keşfediyor

Duke Energy’nin düzenleyici strateji analisti Justin Orkney twitter üzerinden 4 Haziran’da Bitcoin madenciliği yoluyla ulaşımın elektrifikasyonu ve elektrik şebekesinin karbondan arındırılması hakkında notlar paylaştı. Ayrıca ekip, madencilik alanında Tesla güneş enerjisinin benimsenmesini nasıl artırabileceğini de görüşmek istiyor.

“@elonmusk Bitcoin madenciliğinin ulaşımın elektrifikasyonunu ve şebekenin karbondan arındırılmasını nasıl kolaylaştırabileceğine dair notları paylaşmaktan mutluluk duyar. Hatta Tesla güneş enerjisinin daha hızlı benimsenmesine olanak sağlayın. Topluluğun benim topluluğumu davet etsin.”

Justin Orkney daha önce Duke Energy’nin şu anda Bitcoin madenciliği üzerinde çalıştığını doğrulamıştı. Aslında ekibi, yenilenebilir etki arttıkça Bitcoin’in şebekenin karşılaştığı sorunları nasıl çözebileceğini araştırıyor. Şebeke dengesizliği ve diğer sorunlar, yenilenebilir hedeflere yaklaştıkça daha da zorlu bir hal alacak. Çalışmanın sonuçları, kitleler için ölçeklendirmeden önce madencilerin nasıl dahil edileceğini gösterecek. Şirket, çeşitli büyüklüklerdeki madencileri içeren etkiyi ölçmek için testler yapmak amacıyla mikro şebekesini farklı enerji kaynaklarıyla kullanıyor.

“Genel müşteri aşamalandırma kavramlarını araştırıyoruz… Talep yanıt işlevselliğine yönelik bir bakış açısıyla Bitcoin madencilik kapasitesini sistemimize dahil etme konusunda bir Bitcoin talep yanıt çalışması üzerinde çalışmaktayız… Bir teknoloji testi yapmayı umuyoruz.”

Elektrik Güç Şebekesi Dekarbonizasyon Stratejisi

Duke Energy ayrıca birkaç Bitcoin madencisine daha küçük ölçekte elektrik gücü sağlıyor. Kripto madencilerinin şebekede olması fikrinin, güç kaynağını iyileştirmesi ve kesintileri en aza indirmesi olası. Madencilerle talebe yanıt verme gibi girişimlerin, güç altyapısı üzerindeki baskıyı önlemeye yardımcı olabileceğine inanmakta. Böylelikle bu plan madencilere ve piyasaya da yardımcı olur.

Ayrıca Tesla, halihazırda bir Bitcoin madenciliği projesinde Blockstream ve Block ile çalışıyor. Duke Energy ile çalışmak her iki şirket için de dikkate değer. Madencilerle talebe yanıt verme gibi girişimlerin, güç altyapısı üzerindeki baskıyı önlemeye yardımcı olabileceği inancı var.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir