Akita Inu nedir? Ne işe yarar?
Akita Inu, %100 merkeziyetsiz bir kripto para birimi olarak kabul edilmekte. Akita Inu’nun arkasındaki ekip, onu Dogecoin’in küçük kardeşi olarak tanımlamakta. Kurucuları bilinmemektedir ve topluluk odaklı bir kripto para birimidir. Topluluk tarafından yönlendirildiği için topluluktaki insanlar, Akita Inu’nun protokolleriyle ne olduğu konusunda söz sahibidir. Akita Inu ve Shiba Inu arasındaki farklar token ölçümleridir. Proje topluluğu, tüzel kişiliği olmayan, kar amacı gütmeyen bir dernek oluşturacak olan AKITA ağ vakfı tarafından desteklenmekte. Projenin sözleşmesi ve sosyal medya platformları ve web alanı gibi çeşitli kuruluşlar, topluluğun desteğiyle AKITA vakfı tarafından tamamen finanse edilmekte ve geliştirilmektedir. AKİTA vakfı, herkesin akıllı sözleşmelerin işlevlerini anlayabileceği materyal sağlamaya çalışmakta.

AKITA coin nedir?

AKITA coin Akita Inu’in yerel tokenidir. Ek olarak kripto para, %100 merkeziyetsiz bir tokendir. Şubat 2021’de Crypto pazarında piyasaya sürdü. Başlangıçta Akita Inu, uygulamalı Uniswap ticareti yaparak başladı. Ancak kısa sürede kendine ait bir alan edindi. Token arzının çoğu, Ethereum’un Kurucusu Vitalik Buterin’de bulunmakta. Kalan kısmı, Uniswap’ta akıllı bir sözleşmeye yatırdı. Bu, token için olağanüstü likidite sağlamaya yardımcı olur.

Akita Inu nasıl çalışır?

Ek olarak Akita Inu’nun toplam 100 trilyon AKITA arzı var. Ayrıca bu arzın yarısının Vitalik Buterin’in Cüzdanına aktarılması planlanıyor. Vitalik Buterin, dünyanın en büyük kripto para birimlerinden biri olan Ethereum’un kurucusudur. Akita Inu aslında arzın diğer yarısının bir Uniswap Havuzunda kilitli olduğu Ethereum ağı üzerine kurulmuştur. Uniswap havuzları, Ethereum ağının ERC-20 tokenlerinin tamamen merkeziyetsiz bir şekilde alınıp satılabileceği, ödünç alınabileceği veya ödünç verilebilecek havuzlardır. Bu havuzlarda fonlar, her bir işlemin merkeziyetsiz hale getirilmesini mümkün kılan kodlar olan akıllı sözleşmeler aracılığıyla kilitlenmekte.

AKITA coin nasıl alınır?

Akita Inu şu anda çok sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Ayrıca projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Akita Inu’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: OKX, CoinTiger, MEXC, Gate.io. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir