Piyasaların yeniden canlanmasıyla birlikte ALGO’da son durum ne ? Yapılan analizler sonucu beklenen boğadan ALGO’da etkilenecek mi?

Terra (LUNA) ekosisteminin çöküşünün ardından piyasalardaki değer kayıplarının toparlanma süreci devam ederken, ALGO’nun 12 Mayıs tarihinde yaşadığı düşüşle 2022 yılının en düşük seviyesi olan 0.34 dolara gerilemesinden bu yana neredeyse üç hafta geçti. ALGO yaşadığı ciddi değer kaybının ardından kayda değer bir geri dönüş yaşadı. Kripto para birimini ele alan uzmanlar birtakım değerlendirmelerde bulundu. İşte ayrıntılar!

Destek Bölgesi

Uzman analistler kripto para biriminin son fiyat hareketlerini incelediğinde, azalan direnç çizgisinin altında sınırlandırılmış bir görüntü olduğunu ve fiyatının Nisan ayının sonuna doğru desteği kırmadan önce kama modelinin bir parçası olduğu belirtiliyor. Bununla birlikte ALGO’nun mevcut fiyat hareketi hakkında açıklamada bulunan analist kripto para biriminin yeni destek bölgesi olarak, son üç gün içerisinde fiyatının geri dönüş yaşadığı seviyeyi işaret ediyor.

ALGO’nun özellikle MFI’nın 20’nin altına düşmesiyle birlikte son dip seviyelerine yakın sağlıklı birikim belirtileri gösterdiği ve yeni destek seviyesinin yakınında artan bir güç olduğu vurgulandı.

Piyasalarda İyileşme

Öte yandan türev piyasasında ciddi iyileşmelerin olduğu örnek olarak ise 26 Mayıs ve 29 Mayıs tarihleri arasında hem Binance hem de FTX fonlama oranlarında yaşanan belirgin farklar işaret edildi. Türev ürünlerinin spot piyasaya doğrudan bir etkiye sahip olmasa da, birlikte hareket ettikleri iddia ediliyor.

Buna ek olarak kripto para biriminin balinalar tarafından tutulan arzı, 22 Mayıs’ta %46,35 oranında bir düşüş yaşadı. Ancak ALGO bu tarihten itibaren ciddi kazançlar gösterip yaklaşık olarak %50 oranında yükseliş gösterdi. Bu durum balinaların biriktirdiğini ve belirtilen destek hattını güçlendirmeye yardımcı olabileceğini gündeme getirdi.

Metriklerin çizdiği sağlıklı tablo bugün gelen yükselişlerin ardından kripto para piyasaları yatırımcıların yüzünü güldürüyor. Yazı kaleme alındığında Bitcoin (BTC) 30.697 dolar iken ALGO 0.407 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir