*ABD Hazine Bakanlığı dijital varlıkların gelişimleri ve adaptasyonu için getirdiği riskler ve fırsatlar hakkında kamuoyundan yorum talep edilen bir bildiri yayınladı.

*Rusya’nın en büyük bankası Sberbank, kendi Blockchain platformu üzerinden 1 milyar ruble (15 milyon dolar) değerinde ilk dijital varlık işlemini gerçekleştirdiğini açıkladı.

*The Sandbox küresel iş modeli yapılanması sebebiyle Güney Kore’nin en büyük 5 bankasından biri olan KEB Hana Bank ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

*ABD Teksas eyaletinde çıkan sıcak hava dalgası sebebi ile Bitcoin madenci firmaları, neredeyse tamamının enerji şebekesi çöktüğü için operasyonlarını duraklatarak ilerlettiklerini duyurdu.

*GameStop NFT pazar yeri 24 saat içinde 1 milyonun üstünde hacme ulaştı.
*Elon Musk, Twitter satın alma işlemlerini durdurduğunu açıkladı.

*Avrupa Merkez Bankası (ECB), kriptonun iklim riski, DeFi ve Stablecoinler hakkında 3 yeni araştırma raporu yayınladı. Bu raporlarda en çok dikkat çeken DeFi üzerindeki regülasyon çerçevesi sektörde kafa karışıklığı yaratabilir olarak gözükmekte.

*Solana geliştiricileri Dylan ve Ian Macalinao, 100 milyon dolarlık bir risk sermayesi şirketi ve fonu olan Protagonist’i kurdu.

*Ekonomik ve politik kargaşanın ortasında Sri Lanka Merkez Bankası (CBSL), düzenleyici gözetim eksikliği nedeniyle halkı kripto alımlarına karşı tekrar uyardı.

*CBSL, Sri Lanka’da kripto para borsası ve madencilik gibi kripto ile ilgili hizmetler sunmak için herhangi bir şirkete yetki veya lisans vermediğini söyledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir