Ethereum ölçeklendirme çözümü Arbitrum yeni güncellemesiyle daha hızlı ve daha az maliyetli olmayı hedefliyor.

Ethereum üzerinde pek çok ölçeklendirme çözümü bulunuyor. Bunlar arasında en yaygın olarak benimsenen çözümlerin başında Arbitrum geliyor.

L2beat verilerine göre sözleşmelerde kilitlenen varlık (TVL) olarak Arbitrum birinci sırada. 

Arbitrum şu sıralar Nitro güncellemesine odaklandı. 25 Temmuz’da test ağında aktif olan güncelleştirmenin işler yolunda giderse 2 hafta gibi bir sürede Arbitrum ana ağına gelmesi bekleniyor.  Bu güncellemeyle Ethereum üzerindeki en büyük L2 çözümünün hızı artarken işlem ücretleri daha da düşecek.

The Block’a konuşan Arbitrum CEO’su Steven Goldfeder şunları söyledi:

Nitro güncelleştirmesi Ethereum’un kapasitesini bir çok katına çıkarmamıza izin verecek.

Misyonumuz kullanıcılara en iyi ölçeklendirme çözümlerini sunmak ve en iyi teknolojiyi kullanarak Ethereum’u ölçeklendirmek. Bu Ethereum’un güvenliğini ve merkeziyetsizliğini de ölçeklendirmek anlamına geliyor.

Arbitrum ve Ethereum’un bir araba olduğunu düşünün.

Klasik Arbitrum ile Ethereum gibi görünen ve onun gibi hissettiren güzel bir araba yaptık. Bu arabayı Ethereum gibi sürüyoruz ancak kaputu kaldırdığımızda farklı görünüyor. Arbitrum’un kaputunda AVM (Arbitrum Virtual Machine) var. Nitro ile iç kısımları bile aynı.

Haber Kaynağı : BitcoinSistemi https://www.bitcoinsistemi.com/arbitrum-ethereumun-eth-potansiyelini-katlamaya-hazirlaniyor/

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir