Uzun süredir sert düşüşler yaşayan dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) Temmuz ayında toparlanmaya başladı.BTC kazandığı yükseliş ivmesiyle beraber 24.600 dolarlık yerel bir zirveye kadar çıktı. Ancak burada tutunamayan Bitcoin, 23.000 dolarlık fiyat seviyelerine geriledi.

Yatırımcılar ve piyasa 23.000 dolarlık seviyede yatay hareketlerini sürdüren Bitcoin‘in yükseliş trendini devam ettirip ettiremeyeceğini merak ederken Arcane Research BTC’deki bu yükseliş eğiliminin önümüzdeki günlerde de devam edebileceğini söyledi.

Arcane Research tarafından yayınlanan yeni tarihli bir raporda, uzmanlar Bitcoin’de geçen haftaki dip seviyesi olan 20.700 doların şu anda izlenmesi gereken hayati fiyat seviyesi olduğunu belirtti.Arcane uzmanları, Bitcoin‘in bu fiyat seviyesinin altına düşmesi durumunda daha fazla düşüş sinyali verebileceğini düşünüyor.

Bitcoin fiyatı şu an ilginç bir seviyede. 23.000 dolar Haziran ortalarında ve iki hafta önce direnç seviyesi olarak hareket etti.

Ancak bu seviye bu hafta BTC için büyük bir destek seviyesi olabilir.Zira BTC, mevcut 23.000 dolarlık seviyesini koruyabilirse, Bitcoin tekrar 24.000 doların üzerine çıkabilir.Bu da Bitcoin’in 27.000-28.000 dolar seviyelerine çıkmasına yardımcı olur.”

Bitcoin’in geçtiğimiz ay ağır satış baskılarından kurtulduğunu söyleyen Arcane Research, Haziran ayının BTC tarihindeki en kötü ay olduğunu belirtti.

Haber Kaynağı :BitcoinSistemi https://www.bitcoinsistemi.com/arcane-research-bitcoinde-iyi-ve-kotu-senaryoyu-paylasti-kritik-seviyeler-neler/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir