AVALANCHE’ DE FRACTAL ETKİNLİĞİ

Merkezi olmayan uygulamalar için açık, programlanabilir akıllı sözleşmeler platformu olan Avalanche’da Fractal’ı dağıtacağımızı duyurmaktan gurur duyuyoruz.

Fractal, DID’leri Avalanche ekosistemine getirerek Avalanche’ı destekliyor ve kullanıcıların bir dApp’ten diğerine sorunsuz bir şekilde atlamasını sağlıyor.

Çığdaki fırsatı görmek
Avalanche, kesinlik süresi ile ölçüldüğü üzere, blok zinciri endüstrisindeki en hızlı akıllı sözleşme platformlarından biridir. Avalanche, ortak bir platform olarak hizmet veren blok zinciri ile farklı alt ağların oluşturulmasına izin vererek, birlikte çalışabilirliği ile bilinir. Ayrıca, yüksek ölçeklenebilirlik sağlar; Düşük gaz ücretleriyle saniyede 4.500 işlem (TPS).

Bu birlikte çalışabilirlik ve ölçeklenebilirlik özellikleri, geliştiricilerin ve son kullanıcıların kavraması için önemli fırsatlar sunar ve bu, Fractal DID’nin bu fırsatlara atlamayı daha da basitleştirebileceği yerdir.

Çığ ekosistemi için Fraktal DID
Fractal ID’nin bireysel platformlarla uygulandığı önceki uygulamaların aksine, tüm Avalanche ekosistemi için DID’lerin uygulanması, Avalanche üzerinde dApp’ler için kripto alanında benzersiz olan özelliklerin kilidini açar.

Dokunmadan açık DID kayıt defteri
DID kayıt defteri, doğrudan zincir üzerinde kimlik doğrulaması sağlayan, gizliliği koruyan bir kimlik doğrulama ortak noktasıdır.

Kullanıcı cüzdanını bağlar bağlamaz, dApp kayıt defterini değiştirebilecek ve kullanıcının kimlik bilgilerini bulabilecek. Bu kadar. Bina için güvenli bir Web3 ortamı sağlarken kullanıcının gizliliğini koruyarak tam tanımlama gereksinimleri veya kişilik kanıtı kullanım durumları için bile işe alma bu kadar kolay olabilir.

HABER KAYNAĞI : MEDIUM

https://medium.com/frctls/fractal-x-avalanche-bringing-decentralized-identity-to-the-avalanche-ecosystem-71df89a5a0d

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir