Axie Infinity CEO’su Trung Nguyen, açığa satış yapanların hack’ten faydalanmasını önlemek için fonları Binance’e taşıdığını doğruladı.

Bloomberg News’in 28 Temmuz’da bildirdiğine göre, Axie Infinity CEO’su ve kurucu ortağı Trung Nguyen, Ronin köprüsü istismarını açıklamadan önce 3 milyon dolarlık AXS tokenlerini Binance’e taşıdı.

Axie Infinity, 29 Mart’ta Kuzey Kore bağlantılı bilgisayar korsanlarına 600 milyon dolardan fazla kaybetti. Oyun geliştiricisi, saldırının ardından Ronin köprüsünün operasyonlarını geçici olarak askıya aldı ve Binance de aynı şeyi yaptı.

Rapor, Nguyen’in Sky Mavis’in saldırıyı duyurmasından ve Ronin köprüsüne erişimi askıya almasından üç saat önce 3 milyon dolarlık bir AXS token transferi yaptığını ortaya koydu.

Rapora göre, transfer, “neler olduğunu bilen herkesin, geçici olarak kilitlenmeden önce sistemde token satmak için güçlü bir teşvike sahip olacağı” kritik bir dönemde geldi.

Sky Mavis temsilcisi Kalie Moore da işlemin gerçekleştiğini doğruladı. Moore dedi ki:

“O zaman, [Sky Mavis], Binance’de sahip olduğumuz daha fazla AXS’nin pozisyonumuzun ve seçeneklerimizin daha iyi olacağını anlamıştık. Bu bize gerekli kredileri/sermayeyi güvence altına almak için farklı seçenekler izleme esnekliği sağlayacaktır.”

Moore, Nguyen’in cüzdanını kullanma kararının, AXS açığa satış yapanların haberleri önden yayınlamasını engellediğini de sözlerine ekledi. Diğer iddiaları temelsiz olarak nitelendirdi.

Nguyen eylemi savundu

Raporun ardından Nguyen, içeriden öğrenenlerin ticareti iddialarının ve spekülasyonlarının temelsiz ve yanlış olduğunu söyledi.

Nguyen, oyunun kurucu ekibinin, kısa satıcıların izlemesini tetiklememek için köprünün çalışması duraklatılmadan önce bilinen bir Axie çoklu imza cüzdanından Ronin Network’e 7,5 milyon dolar yatırdığını söyledi.

Nguyen, “Köprü’nün 1:1 destekli tüm oyuncu fonlarıyla yeniden açıldığına” işaret ederek, “medya, önceden belirlenmiş anlatılarına uymadığı için bunu uygun bir şekilde görmezden geldi” diye ekledi.

Bu arada, Axie Infinity, 4 milyar doların üzerinde değiştirilemez jeton sattığı ve zirvede milyonlarca oyuncuya sahip olduğu için en başarılı oyna-kazan oyunu olmaya devam ediyor.

Ancak, saldırıdan bu yana oyun çekişini kaybetti ve platformdan bir oyuncu çıkışı yaşadı.

AXS, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 164$’ın %88 altında, yazının yayınlandığı an itibariyle 19.15$’dan işlem görüyordu.

Kaynak :cryptoslate

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir