Japon kripto para borsası Bitbank, Dogecoin (DOGE) ve Polkadot (DOT) ile işlem yapılabileceğini açıkladı.

Kripto para piyasasında gelişmeler karşılıklı anlaşmalarla birlikte hız kesmeden devam ediyor. Tokyo merkezli kripto para borsası Bitbank, Dogecoin ve Polkadot’u destekleyerek borsasında ticaret yapan kripto para birimi sayısını 20’ye çıkarıyor.

Dogecoin ve Polkadot Bitbank Tarafından Destekleniyor

Japon finansal holding şirketi Sumitomo Mitsui Trust Holdings ile Bitbank, Mayıs ayında ortaklaşa Japan Digital Asset Trust (JADAT) adlı bir saklama şirketi kurdu. Bu şirketin içerisinde ayın başında popüler memecoin Doge’yi destekleyeceğini duyuran FTX Japan da yer alıyor.

Yılın başlarında Nikkei, Japon kripto para borsalarının dünyadaki diğer ticaret platformlarını yakalamak için listeleri basitleştirme sürecini başlattığını bildirmişti. Bu sürecin içine; FTX Japan ile Dogecoin’e ilk kez kapılarını açan Bitbank, kendi borsasında hem Dogecoin‘e hem de Polkadot‘a yer vererek dahil oluyor.

3 Ağustos’tan itibaren Bitbank bu iki kripto para birimiyle birlikte borsada işlem gören kripto para birimi sayısını 20’ye yükseltmiş olacak. Ayrıca Dogecoin ve Polkadot’un Japon merkezli borsanın lending hizmeti tarafından da destekleneceği belirtiliyor.

Kaynak: U.Today

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir