Fed piyasaları diken üstünde tutarken Bitcoin fiyat hareketi Wall Street açılışından önce biraz daha yükselmeyi başarır.

Bitcoin ( BTC ), risk varlıkları için makro bir hesaplaşma günü geldiğinde 27 Temmuz’da kayıpları geri almaya çalıştı.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). 
Kaynak: TradingView

Analiz: 24.300 dolarlık direnç “iyiye işaret değil”

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, Wall Street açılışından önce BTC/USD için 24 saatin en yüksek seviyesini doğruladı.

Parite haftanın ilk bölümünde 21.000$’ın altına düşerek, ABD Merkez Bankası’ndan gelebilecek olası ters rüzgarlara karşı zaten temkinli olan tüccarlar arasındaki gerginliği artırdı.

27 Temmuz, Federal Açık Piyasalar Komitesi’nin (FOMC) bir sonraki baz faiz artışını açıklayacak, beklentiler büyüklük olarak 75 ila 100 baz puan arasında dalgalanıyor, ancak birincisini destekliyor. 
Bununla birlikte, her ikisi de, hem enflasyon konusundaki endişeleri hem de ekonomiyi ehlileştirmek için durgunluğa yaklaştırma istekliliğini 
yansıttığı için muhtemelen kripto için elverişsizdir .
Popüler analist Crypto Tony , gündeki en son 
Twitter gönderisinin bir bölümünde, “22.200 dolarlık yüksek aralığın altındayken kısa süremde kalacağım” dedi .

“Yüksek aralığı geri almak, yukarıda kaldığımız sürece uzun bir pozisyonun açılmasına neden olur.”

Diğerleri, Bitcoin’in birkaç haftanın en yüksek seviyelerine yaptığı son yolculuğun bile genel düşüş eğilimini değiştirmek için yeterli olmadığı konusunda uyarmak için Fed etkinliğinin ötesine baktı .

Zincir üzerinde izleme kaynağı Whalemap, “24 bin dolarlık arz olmamasına rağmen Bitcoin’in reddedilmesi iyi bir işaret değil” dedi .

“Ne TA ne de zincir üstü hacim profili, bu seviyeyi direnç olarak görmedi ve gerçekleşen fiyat bantları olası bir reddedilmeye işaret eden tek şeydi.”

Adrese göre gerçekleşen fiyatın eşlik eden grafiği – farklı BTC gruplarının en son hangi fiyatta hareket ettiğinin bir dökümü – Bitcoin’in 24.280 $ yerel zirvesinde göreceli direnç olmadığını gösterdi.

Analitik firması Glassnode’dan gelen veriler, Bitcoin’in birleşik gerçekleşen fiyatının yazı yazarken 21.800 $ seviyesinde olduğunu doğruladı.

Bitcoin, fiyat açıklamalı grafiği gerçekleştirdi. 
Kaynak: Whalemap/ Twitter

“Tek seferlik” bir oran zammı

Bu arada, Fed’in potansiyel etkisini daha fazla tartışan ticaret firması QCP Capital, tarihsel emsalin aslında hodlers tarafında olduğunu söyledi.

İlgili:  Fed, BTC fiyatının 28 bin dolara ulaşmasını engelleyecek mi? — Bitcoin’de bu hafta bilinmesi gereken 5 şey

Personelin tahminine göre Fed Başkanı Jerome Powell, gelecekteki faiz artışlarının bu kadar şiddetli olmayacağına dair piyasaları güvence altına almayı hedefleyecek.

Telegram kanal abonelerine yayınladıkları en son piyasa güncellemesinde, “Bu yılki her FOMC toplantısında, oran kararına anında olumlu bir piyasa tepkisi görüldü. Bunun için de aynısını bekliyoruz” diye yazdılar.

“Ayrıca, Powell’ın bu 75 baz puanlık artışın tek seferlik olduğunu ve Fed’in yavaşlayan büyüme ve enflasyondaki gevşeme nedeniyle (emtia fiyatlarının genel olarak düşmesiyle) 50 baz puana döneceğini belirtmesi için iyi bir şans var. Piyasalar buna olumlu tepki verecektir.

Ancak bu, faiz duyurusunun piyasa sarsıntıları olmadan olacağı anlamına gelmiyor.

QCP, “Bir oynaklık perspektifinden bakıldığında, bu yılki her FOMC, ön uç ima edilen [volatilitenin] hemen ardından sert bir şekilde düşmesiyle bir hayal kırıklığı oldu.”

“Piyasalar, veri yayınlarına FOMC’den çok daha duyarlı oldu. Gerçekleşen oynaklık, TÜFE sonrası FOMC’den sonra tutarlı bir şekilde daha yüksek oldu.”

QCP, Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) aylık baskıları biçimindeki son ABD enflasyon verilerine atıfta bulunuyordu .

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

kaynak: Cointelegraph

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir