Son günlerin en çok konuşulan konularından birisi elbette Bitcoin ve kripto paralar desek yanılıyor olmayız. Çünkü gerçek anlamda insanların ilgisini çeken, insanların para kazanma arzularına cevap buldukları bir araç olan Bitcoin, çıkış felsefesinin dışında artık bir yatırım aracı halini de aldı diyebiliriz. Çünkü kurumsal yatırımcıların, milyar dolarlık fon şirketlerinin ve büyük yabancı bankaların Bitcoin yatırımlarını düşündüğümüzde Bitcoin’in ilk çıktığı günden daha farklı bir yerde olduğunu söyleyebiliriz. Peki Bitcoin Yatırımı Nasıl Yapılır? Bu sorunun cevabını bulurken bilmeniz gereken birkaç sorunun cevabını da sizlere verelim!

Bitcoin ve Kripto Para Yatırımı Nasıl Yapılır?

Bitcoin ve kripto para yatırımı yapmak için öncelikle bir kripto para borsasına kaydolmanız gerekmekte. Ardından kaydolduğunuz bu kripto para borsasına nakit transferi yaparak hesabınıza bakiye yüklemeniz lazım.

Daha sonra hesabınızda bulunan TL’ler karşılığında Bitcoin ve kripto para satın alabilirsiniz. Ancak bu kadarla bitmiyor. Aslında daha karmaşık ve dikkat edilmesi gereken birçok noktanın olduğu bir konu.

Çünkü klasik finans ve bankacılık sisteminden farklı. Hisse senedi piyasalarından da farklı olan bir araç olduğu kesin. 

Sonuç olarak özetlememiz gerekirse aşağıdaki 3 adımda bahsettiklerimizi uygulayarak Bitcoin yatırımı yapmış olacaksınız.

  1. Adım: Kripto Para Borsasına Kaydolun
  2. Adım: Borsa Hesabınıza Bakiye Yükleyin
  3. Adım: Alım Yapmak İstediğiniz Fiyat Aralığını Belirleyin

Evet yukarıdaki 3 adımı izleyerek Bitcoin ve kripto para yatırımı yapmış olursunuz. Ancak bu bu kadar kolay bir durum değil. Gelin bu başlığa biraz daha detaylı bir şekilde bakalım!

Bitcoin Nereden Alınır?

Bitcoin yatırımı nasıl yapılır sorusunu yanıtladıktan sonra, nereden Bitcoin alabileceğinize de bir bakalım. 

Yatırım yaparken belki de en dikkat etmeniz gereken konu hangi kripto para borsasını kullanarak alım yapacağınızdır. Çünkü şu anda kripto para ekosistemi içerisinde yüzlerce kripto para borsası bulunuyor ve bu yüzlerce borsa arasından kaliteli hizmet sunan borsa sayısı 10’u geçmez diyebiliriz.

Bitcoin ve kripto paralar nereden alınır?

  • Binance
  • BtcTurk
  • Paribu
  • Coinbase
  • FTX
  • Huobi
  • KuCoin

Yukarıda da gördüğünüz gibi en güvenilir birkaç borsayı sizlere söyledik. Elbette birçok yatırımcıya hangi borsa diye soracak olursanız, büyük bir çoğunluğu bu soruya Binance olarak cevap verecektir.

Çünkü Binance’in milyonlarca yatırımcıya sahip olması, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olması, birço kripto para birimini desteklemesi Binance için büyük bir artı ve kaydolmak için aradığınız sebeplerden sadece birkaçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir