Ethereum ölçeklendirme platformu altcoini Polygon (MATIC), medya kuruluşu Walt Disney Company ile gerçekleştirdiği yeni bir proje aracılığıyla Web3 altyapısını ölçeklendirmeye hazırlanıyor.

Polygon (MATIC), Disney’in Seçtiği Tek Blockhain Şirketi Oldu

Disney tarafından yapılan açıklamaya göre Polygon, dünya çapında yenilikçi şirketlerin büyümesini teşvik etmek için tasarlanmış bir iş ve geliştirme programı olan Disney’in 2022 Accelerator programına katılmak üzere seçilen altı şirketten biri oldu.

Bu hafta başlayacak olan program, artırılmış gerçeklik (AR), non fungible token (NFTs) ve yapay zekâ (AI) alanlarında yeni teknolojiler geliştirmeyi hedefliyor.

Program süresince her katılımcı şirket, Disney’in üst düzey liderlik ekibinin yanı sıra özel bir yönetici mentorundan rehberlik alacak.

Polygon, altı şirketten oluşan kadroda seçilen tek Blockchain tabanlı platform oldu.

Altcoinin Fiyatı Gelişme ile Birlikte Yükselişe Geçti

Gelişme ile birlikte Polygon altcoin ekosisteminin yerel tokeni olan MATIC fiyatında ani bir yükseliş başladı.

Bununla birlikte coin halen 27 Aralık 2021 tarihindeki yani 7 ay önceki tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesi olan 2.92 dolara göre doldukça düşük bir seviyede bulunuyor. MATIC, zirve seviyesinden yaklaşık olarak %79 değer kaybetmiş.

Tabii 2022 yılındaki makroekonomik faktörler nedeniyle bu yılın tüm kripto para piyasası için kötü geçtiğini de unutmamak gerekiyor.

Polygon ekosistemi 2017 yılının Ekim ayında Jaynti Kanani, Sandeep Nailwal ve Anurag Arjun tarafından kurulmuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir