Binance’in ABD’li kullanıcılarına hizmet verdiği borsa kolu Binance US, piyasanın en büyük metaverse coin projesini listeledi. Yatırımcılar bu haberin 1 dolar için yeterli olup olmayacağını merakla bekliyor.

Binance US, bu metaverse coin projesini listeledi

Binance US’in listesine giren metaverse coin Sandbox’ın yerel tokeni SAND oldu. SAND zaten Binance’in küresel platformunda işlemlere açık. Bir metaverse coin olarak SAND, NFT tipi LAND token ile birlikte Sandbox kullanıcılarının oyun için alışveriş yapmasını sağlar. 2012 yılında bir mobil oyun olarak piyasaya sürülen Sandbox, Pixowl ve geliştirici Onimatrix arasındaki işbirliğiyle başladı.

Altı yıl sonra, 2018’de Animoca, Pixowl’u satın aldı. Daha sonra bir 3D dünya oluşturmak ve token ekonomisinden ve kullanıcı tarafından oluşturulan içerikten yararlanmak için Blockchain tabanına geçtiler. Platform 2020 yılının Ağustos ayında ICO düzenlendi. Ardından gelecekteki operasyonlarını finanse etmek için kullanılan 3 milyon dolar topladı.

Duyuru bugün Binance US’nin resmi Twitter hesabından geldi. Duyuruda Sandbox’ın oyun ve NFT ekonomi ön plandaydı.

SAND artık Binance listesinde

Hem Binance US hem de Sandbox, SAND’ın kripto para borsası tarafından listelendiğini zaten onayladı. SAND, bu habere kısa sürede olumlu tepki verdi. Şu anda 0.8508 dolardan işlem görüyor. Mevcut fiyatı, listeleme duyurusunun yapıldığı 4 Ekim’deki 0,83 dolarlık kapanış fiyatından daha yüksek. Bu gelişme ile SAND, kendisini bir süredir düşüş eğilimine sokan çöküşünden kurtulmayı başardı. Aslında, Awesome Oscillator (AO) ve RSI gibi çeşitli indikatörler, SAND için bir yükseliş momentumuna işaret ediyor.

Yatırımcılar 1 dolar fiyat hedefi için umutlu

Metaverse için bu önemli olaydan sonra, kripto meraklıları şimdiden token için sıradaki adıma bakıyorlar. Günlük zaman dilimindeki trend çizgileri, Eylül ayının tamamı boyunca 1.011 direncini aşmak için mücadele etti. Bu nedenle 0,807 dolar güçlü bir destek seviyesi olarak görev alıyor.

Kaynak:kriptokoin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir