‘Büyük Hareket’ MATIC’e Geliyor, Çokgen zkEVM Toplamalarıyla Büyük Avantaj Kazandıkça Fiyat Metriklerini İpuçları Veriyor

Polygon, kripto endüstrisi için muazzam bir teknolojik yenilik gibi görünen şeyde Ethereum ölçeklendirmesini bir sonraki seviyeye taşıdı. En üst düzey ölçeklendirme çözümü platformu , Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile tamamen uyumlu ilk sıfır bilgi Katman-2 çözümü olan zkEVM ‘nin tanıtımını duyurdu. Bu, MATIC ‘in (Polygon ‘un yerel jetonu) son on gün içinde %30’luk bir artış gördüğünde gelir.

ZkEVM, projelerin Ethereum üzerinde çalışmasına izin verirken ölçeklenebilirliğin korunmasını sağlayacaktır.

Çığır açan yenilik, sıfır bilgi toplamalarının ölçeklendirme yeteneklerini EVM’nin güvenliği ve evrenselliği ile birleştirir. Bu, Polygon’un yeni zkEVM çözümünün, projelerin Ethereum üzerinde çalışmasına izin verirken ölçeklenebilirlik sağlayacağı anlamına gelir.

Polygon ekibi, açık kaynak olacak çözümün eksiksiz bir uygulamasını yayınladıklarını açıkladı ve “daha ​​yeni başladık” dedi.

Blok zincirindeki sıfır bilgi kanıtı, bir tarafın başka bir tarafa bir zincir üzerinde bir işlemin gerçekleştiğini ek bilgi ifşa etmeden kanıtlamasına izin veren bir şifreleme tekniğidir.

Zincirin daha fazla gaz ücreti çekmeden işlemleri daha hızlı doğrulamasına yardımcı olmak için modern blok zinciri teknolojisinde sıfır bilgi toplamaları kullanılır. Bunu, büyük bir işlem paketini toplayarak ve tek bir geçerlilik kanıtı kullanarak bir kerede doğrulayarak yaparlar. Geçerlilik kanıtı daha sonra işlemler için bir vekil olarak Katman-1 zincirine gönderilir. Bu, blok zinciri ölçeklenebilirliğini geliştirerek L1 ağındaki yükü azaltır.

Polygon’un zkEVM’si kullanıma sunulduğunda, MATIC 10 gün içinde %30’luk bir ralli görüyor

Bununla birlikte, ZK Rollups’ın herhangi bir tek geçerlilik kanıtı oluşturmayla ilgili sorunları vardır. Süreç oldukça karmaşık ve zaman alıcıdır; bu daha da pahalı hale getirir. Ek olarak, ZK Rollup’ları ölçeklenebilirliği geliştirmeye yardımcı olurken, genellikle Ethereum Virtual Machine (EVM) ile uyumlu değildir.

Polygon’un zkEVM’si bunu çözmeye çalışıyor. Resmi duyuru, Polygon ekibinin, hızı artıracak ve gaz ücretlerini azaltacak olan ZK Toplamaları için “önemli ölçüde iyileştirilmiş kanıt oluşturma sürelerine” sahip olduğunu belirtiyor. Ayrıca, zkEVM’nin EVM uyumluluğu, Ethereum üzerindeki herhangi bir projenin zkEVM üzerinde çalışacağı anlamına gelir.

Aynı zamanda, yeşil piyasa, MATIC’in son on gün içinde %30 oranında artışla 0.9 $ değerine ulaşmasını gördü ve onu 7 gün içinde kripto alanında en önemli kazanç sağlayan varlıklardan biri haline getirdi.

MATIC’in Döviz Rezervi metriği de yükseliş eğilimi gösteren daha düşük bir satış baskısı gösteriyor. Piyasa hissiyat da varlık için iyi görünüyor ve ekipten gelen bu heyecan verici sunumla bunun daha da iyi olmasını bekliyoruz.

kaynakça https://zycrypto.com/big-move-coming-to-matic-hints-price-metric-as-polygon-gains-massive-edge-with-zkevm-rollups/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir