Cardano (ADA) fiyatı son 24 saatte %8’in üzerinde bir oranda arttı; 0,51 dolarla zirve yapıyor. ADA, şu anda 17.6 milyar dolar değerinde ve XRP 17.5 milyar dolar değerinde olan piyasa değeri açısından XRP’yi geride bıraktı.

Yine de ADA, Eylül ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %83’lük büyük bir düşüş yaşadı. Yaklaşan sert tilki lansmanı, son fiyat artışının itici gücü gibi görünüyor.

Haziran ayında piyasaya sürülmesi gerekiyordu ancak bazı teknik sorunlar nedeniyle ertelendi. Hard fork’un lansman tarihi, Input Output ekibi tarafından yakında duyurulacak.

İki Kritik Düzey Arasında ADA Ticareti

XRP, esas olarak ABD SEC tartışmaları ve davaları nedeniyle Şubat ayında ilk kez CoinMarketCap’in ilk 5 listesinden çıkarıldı. Şimdi, Ripple Cardano’dan korunmaya karar verdi. ADA fiyatı geçen yıl zirve yaptı ve bu da blok zincirindeki akıllı sözleşmeleri güçlendirdi.

Yine de, ADA’nın şu anda 42 milyar dolarlık bir piyasa değeri olan BNB’ye ayak uydurmak için yapması gereken çok şey var. Cardano’nun fiyatı Pazar günü kırmızıyla -0,005$’da sona erdi. Son üç gün içinde üst üste ikinci kez kırmızıyla kapandı.

ADA fiyatı şu anda iki kritik seviye arasında işlem görüyor. Ve boğalar 0,64$-0,67$ aralığına geri dönmeye çalışıyor. Öte yandan, düşüş eğiliminde olan ADA tüccarları, ADA’nın fiyatını 0,395-0,43 $ aralığını test ederek aşağı doğru döndürmeye ve göndermeye çalışıyor.

2021’de bu kesin tarih, ADA fiyatı 1,22 dolardı. Son 30 günde görülen ortalama ADA fiyatı, aynı zaman aralığını takiben %8,89 artarak 0,47 $ oldu.

ADA toplam piyasa değeri günlük grafikte 16,5 milyar $

ADA Son 7 Günde %25 Arttı

ADA fiyatı geçen hafta %25 arttı ve ardından büyük tasfiyeler geldi. Fiyatın tersine dönmesi fiyatı düşürürken, ayılar madeni para ticareti yaparken darbeleri aldı. ADA, %25 oranında fırlayarak haftayı uçan renklerle kapattı. ADA fiyatı da fiyatını 0,5 dolarda tutmayı başardı.

Bununla, Cardano rekabetini geride bıraktı ve şu anda CoinMarketCap’te piyasa değeri açısından en önemli altıncı kripto para olarak yer alıyor. ADA’yı SOL, DOGE, XRP ve BUSD’nin önünde tutan 17.7 milyar dolarlık mevcut bir sermayeye sahip.

Peki, Cardano yeşil ışıkta parlamaya devam edecek mi? Her şey kripto piyasasının durumuna bağlı olacak. ADA yatırımcıları çok iyimser ve ADA’ya güveniyorlar ancak Vasil ağını yükseltmenin yanı sıra Cardano topluluğu aynı zamanda kripto kışını ve ekonomik durgunluğu da atlatıyor. 

Kaynak:newsbtc.com

Cardano (ADA) Spikes 8%, Overtakes XRP In Last 24 Hours

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir