17,7 milyar dolarlık piyasa değeriyle ilk 10 coin arasında yer alan popüler altcoin Cardano’nun (ADA) beklenen güncellemesi ertelendi.Cardano‘nun geliştirilmesinden sorumlu Input Outgot (IOG) ekibi dün yayımladığı bir notta daha önce planlanan ağ yükseltmesinin ertelendiği duyurdu.Konuya ilişkin açıklama yapan ekip müdürü Kevin Hammond “Vasil Hard Fork’unun ana ağda yayımlanmasına birkaç hafta daha var.” dedi. Ertelemenin daha fazla test için olduğu belirtildi.

Vasil güncellemesi Haziran ayından itibaren test ağında çalışıyor. Bu güncellemenin Cardano’nun ölçeklenme yeteneklerini artırması bekleniyor.

Vasil güncelleştirmesinin ilk olarak 29 Haziran’da gerçekleşmesi planmış ancak tespit edilen yedi hata nedeniyle ertelenmişti.

Vasil için gelen ikinci erteleme kararı kafaları karıştırsa da gözler önümüzdeki haftalarda yapılacak duyurulara çevrildi.

Cardano (ADA) Eylül 2021’de 3.10$’lık zirvesine ulaştıktan sonra piyasa geneliyle birlikte düştü. Zirvesinden %87’lik bir geri çekilme yaşayan ADA geçtiğimiz haftalarda 0,40$’lık dibinden %30 oranında yükseldi.

Haber saatimiz itibariyle 0,52$’dan işlem gören ADA en değerli kripto paralar sıralamasında 8. sırayı korumaya devam ediyor.

Haber Kaynağı: Bitcoin Sistemi: https://www.bitcoinsistemi.com/cardano-ada-vasil-hard-forku-ikinci-kez-ertelendi/

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir