Kripto para piyasasında tablo genel olarak kırmızı. Piyasada yaşanan güven bunalımı aşılamıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, son 24 saat içerisinde %2,52 değer kaybetti ve 20,000 doların altına geriledi. BTC’deki düşüş altcoinleri de etkiledi.

Ethereum, %5’ten fazla değer kaybetti ve 1,000 dolarlık destek noktasını tutmaya çalışıyor. Cardano (ADA) da son 24 saat içerisinde %2,44 değer kaybetti ve 0,42 dolardan işlem görüyor.

ADA cephesinde yatırımcıların gözü Vasil güncellemesinde. Güncelleme ile ADA’nın değerinde bir artış bekleniyor. Şu anda, Cardano (ADA), fayda açısından nispeten düşük değerde. En büyük rakibi Ethereum’un (ETH’nin) 128 milyar dolar civarındaki piyasa değerine bakıldığında ADA 14 milyar dolarlık piyasa değeri ile bir potansiyel ortaya koyuyor.

Cardano, daha hızlı işlem hızları göz önüne alındığında Ethereum’dan daha ölçeklenebilir. Ayrıca, Cardano ağındaki işlem ücretleri, Ethereum’dan önemli ölçüde daha düşük.

Cardano’nun fiyatı, uzun zamandır beklenen Vasil Hard Fork nedeniyle daha önceki güncellemeler kıyas alındığında %10 yükselme potansiyeline sahip.Ancak bu seviye dahi ADA’nın geçtiğimiz yıl gördüğü 3,10 dolarlık ATH’si dikkate alındığında çok düşük. ADA’nın 10X büyüme potansiyeli olduğunu savunanların sayısı da az değil. Ethereum katilinin 24 saatlik işlem hacmi şu anda %8.39 arttı.

Cardano, yazının kaleme alındığıdan Binance verilerine göre 0,42 dolardan işlem görüyor. ADA, piyasanın en değerli 8’inci varlığı durumunda.

12 saatlik zaman dilimin de ADA/BUSD alım satım tablosu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir