Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerinin popülaritesi artmaya devam ederken bankalar da gelişen kripto sektörüne daha da yakınlaşıyor.
Bu bağlamda son haber İsviçre’nin dijital bankası Sygnum Bank‘dan geldi.
Aynı zamanda dünyanın ilk dijital bankası olma özelliğine de sahip olan banka, bugün yaptığı basın açıklamasında piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto para olan Cardano (ADA) ile stake hizmetlerini genişlettiğini duyurdu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Banka müşterileri Sygnum’un kurumsal bankacılık platformu aracılığıyla artık Cardano’yu stake edebilirler ve stake ödülleri kazanabilirler.”

Sygnum halihazırda müşterileri için Ethereum (ETH), İnternet Bilgisayar Protokolü (ICP) ve Tezos (XTZ) üzerinde stake yapma imkanı sunuyor.

Cardano Kurucusundan Vasil Hard Fork Açıklaması!

Sygnum Bank’ın İş Birimleri Başkanı Thomas Eichenberger şu açıklamalarda bulundu:

Dijital varlıkların kurumsal olarak benimsenmesi artmaya devam ettikçe, temel protokollerin yanı sıra ödül kazanma kabiliyetine yönelik talep de artmaya devam ediyor.Sygnum’un şimdi Cardano’yu da içerecek şekilde stake hizmetlerini genişletmesi, müşterilerimize bir bankanın güvenilirliğini ve gönül rahatlığıyla desteklenen geniş bir yatırım fırsatları yelpazesi sunuyor.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir