Kripto para borsası Zipmex, geçtiğimiz ay müşterilerinin varlıklarını çekme işlemlerini durdurmasının ardından artık Solana (SOL), Cardano (ADA) ve Ripple (XRP) tokenlerinin çekime izin vereceğini duyurdu.

Zipmex Pazartesi günü yaptığı açıklamada, sürecin Salı günü SOL ile başlayacağını, bunu Perşembe günü XRP ve Pazar günü ADA’nın izleyeceğini söyledi.

Müşteriler 20 Temmuz’dan bu yana Z Wallet’larından Trade Wallet’larına coin transferi yapamıyor ve bu da tokenları satmalarını ya da takas etmelerini engelliyordu.

Kripto Para Piyasasındaki Düşüş, Zipmex’i Zor Durumda Bırakmıştı

Borsa, batık kripto para lender şirketine verdiği 100 milyon dolarlık fonlar nedeniyle bir kayıp yaşamıştı.Borsa, kripto piyasasındaki istikrarsız koşulların Three Arrows Capital ve Celsius Network gibi aşırı kaldıraçlı firmalarla ilgili bir dizi temerrüde yol açması nedeniyle Haziran ortasında para çekme işlemlerini dondurmuştu.

Önümüzdeki haftadan itibaren kullanıcılar Trade Wallet’larındaki bu üç token’ın tüm bakiyesini çekebilecekler.Zipmex, yaptığı açıklamasında konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Birçok kullanıcının Z Wallet’larında hala bir miktar BTC, ETH ve stablecoin kalacağının farkındayız. Ağustos ayının ortasından itibaren bu tokenlerin bir kısmını Trade Wallet’ınıza aktarmaya başladığımızda tam uyumluluk içinde olduğumuzdan emin olmak için çalışıyoruz.”

Mayıs ayı başlarında 40 milyar dolarlık Terra ekosisteminin çöküşüyle başlayan süreç, önce Bitcoin ve diğer kripto paraları vurmuş ve daha sonra yoğun kaldıraç kullanan bazı kripto şirketleri de iflasın eşiğine gelmişti.

Haber Kaynağı: BitcoinSistemi

https://www.bitcoinsistemi.com/cekimlerini-durduran-zipmex-kripto-para-borsasi-bu-altcoinler-icin-cekime-izin-verecek/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir