Celsius, Aave, Compound ve Maker’daki DeFi kredilerini ödedikten sonra resmen İflas başvurusunda bulundu.

CNBC Çarşamba gecesi, Celsius’un şunları bildirdiğini bildirdi: “Devlet düzenleyicileri, ‘yakında iflas başvurusunda bulunacaklar’. Şirket, likidite sorunlarıyla başa çıkmakta zorlandığı için 11. bölüm iflasına doğru ilerleyecek.

Perşembe sabahı erken saatlerde Celsius, aslında “11. Bölüm gönüllü işlemlerini başlattıklarını” duyurdu. Basın açıklamasında Celsius, elinde sadece 167 milyon dolar nakit bulunduğunu ve bunun “operasyonları desteklemek” için kullanılacağını açıkladı. 

Gönüllü tasfiye şirkete şunları sağlamayı amaçlar: Earlier on Wednesday, investors had been given hope as Celsius paid down all of its DeFi loans to Compound. The total debt has been reduced from hundreds of millions to $0, unlocking around $200 million in collateral.

Yatırımcılar, iade edilmesini umdukları fonların müşteriler yerine DeFi kredilerini ödemek için kullanıldığından endişe ediyor. Yatırımcılar seslerini Twitter’da duyurdular;

Celsius’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Alex Mashinsky, açıklamadaki sessizliğini bozdu;

“Bu, topluluğumuz ve şirketimiz için doğru bir karardır. Celsius’u bu süreçte yönetecek güçlü ve deneyimli bir ekibimiz var.

Celsius’un tarihine baktığımızda, bunu kararlılık ve güvenle hareket etmenin topluma hizmet ettiği ve şirketin geleceğini güçlendirdiği belirleyici bir an olarak göreceğimizden eminim.”

The court has approved “requests to pay employees and continue their benefits without disruption” throughout the proceedings. Celsius will continue to operate, but there is no word about when or if withdrawals will be re-enabled.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir