Kripto paraların kullanım alanı ve popülaritesi artıkça yeni ürünlerin sayısı da hızla artıyor.

Kripto paraların kullanım alanı ve popülaritesi artıkça yeni ürünlerin sayısı da hızla artıyor. Son olarak Avrupa’nın önde gelen kurumsal düzeyde dijital varlığa dayalı menkul kıymetler sağlayıcısı ETC Group, fiziksel destekli BTCetc’yi listeleyeceğini
ETC Group Yeni Bitcoin ETP’sini Piyasaya Sürüyor
Küresel olarak bilinirliği hızla artan Bitcoin ETF ve ETP ürünleri yeni piyasalarda işlem görmeye devam ediyor. Son olarak ETC Group’un BTCetc’si, Cboe’nin Amsterdam merkezli borsası Cboe Europe BV’de işlem yapmak üzere listelenecek ve alım satım euro cinsinden ve takas SIX x-clear tarafından gerçekleştirilecek.

Konu hakkında konuşan ETC Group’un Kurucusu ve CEO’su Tim Bevan şu ifadelere yer verdi:

Amiral gemisi bir ürün olarak BTCE’yi Cboe Avrupa’ya getirmek, dünya çapında kriptoya ilgisi arttığından mantıklı bir adım. Cboe Europe’daki BTCE listelemesi, ETC Group’un Avrupa’da yerleşik kripto para destekli menkul kıymetlerdeki liderlik konumunu daha da sağlamlaştırıyor”

Cboe Europe, Pan-Avrupa hisse senetleri ve türevleri piyasası altyapısının önde gelen bir sağlayıcı konumunda. Ek olarak Hollanda (Cboe NL) ve Birleşik Krallık’taki (Cboe UK) borsalar aracılığıyla, 18 Avrupa pazarından menkul kıymet alım satımı sunan, pazar payı ve işlem gören değer bakımından en büyük pan-Avrupa borsasını işletmekte.

(Coinkolik)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir