Coinbase’in (NASDAQ: COIN) risk sermayesi kolu olan Coinbase Ventures , 21 Temmuz Perşembe günü yayınladığı bir raporda birkaç ilginç konudan bahsetti.

 21 Temmuz’da yayınlanan bir  blog gönderisinde Coinbase Ventures, girişim ortamı hakkında konuşarak başladı:

“ Geniş girişim piyasası , Q2 2019’dan bu yana ilk kez düşen toplam fonlama ile  Q1’de soğuma belirtileri göstermeye başladı.  Bu trend, Q2’de devam etti ve toplam girişim fonu %23 düştü ve on yılın en büyük düşüşüne işaret etti… Kripto girişimi finansman hala ilk çeyrekte rekor kırdı, ancak son mektubumuzda yazdığımız gibi  , 2. çeyrekte yüzeye çıkmasını beklediğimiz bir yavaşlama belirtileri görmeye başlamıştık…  letter , Q2’de ortaya çıkmasını beklediğimiz bir yavaşlamanın işaretlerini görmeye başlamıştık. 

Kaynak: 
Coinbase Ventures
Kaynak: 
Coinbase Ventures

Daha sonra Web3 hakkında konuştular:

“ Dünyada tahmini  3,2 milyar+ oyuncuyla  , Web3 oyununun bir sonraki büyük kripto kullanıcıları dalgasını destekleyeceğine inanıyoruz. Web3 oyunları, 2. çeyrekte yoğun yatırım yapılan bir sektör olmaya devam etti ve The Block  2,6 milyar doların üzerinde bir artış olduğunu tahmin ediyor  . Son birkaç çeyrekteki faaliyetimiz sadece inancımızı güçlendiriyor… İlk çeyrekte gördüğümüz gibi, Web2 oyunlarında güçlü geçmişe sahip kurucular bu kategoriyi benimsemeye devam ediyor… Alan ayrıca oyun akışı platformu Twitch’in kurucu ortağı Justin Kan’ı da cezbetti, 1 milyar dolara  Amazon’a satıldı . Kan’ın yeni şirketi  Fractal *, NFT oyun varlıkları için bir pazar yeri kuruyor…

“ Bu sektörün olgunlaşması biraz zaman alacak, ancak blok zinciri oyunlarının gelecekte çok büyük bir kategori olacağı giderek daha net bir şekilde ortaya çıkıyor… Oyunun ötesinde, yeni nesil Web3 kullanıcı uygulamaları Web2’nin tutsak modellerini alt üst etmek ve kullanıcılara hedef kitleleri ve toplulukları üzerinde kontrol sağlar. Özellikle heyecan duyduğumuz bir şirket  Farcaster *: Coinbase mezunları  Dan Romero  ve  Varun Srinivasan tarafından kurulmuş, yeterince merkezi olmayan bir sosyal ağ . 

Solana ($SOL) ve ekosistemine gelince:

“ 2. çeyrek etkinliğimizde göze çarpan, Solana ekosisteminin ardındaki devam eden ivmeydi. Ethereum ve EVM, geliştirici çekişi ve uyumlu uygulamalar açısından kral olmaya devam ederken, Solana’ya önem veren ilk ekiplerde net bir eğilim görüyoruz. Sonuç olarak, 2. Çeyrekte Solana üzerinde 10 anlaşma yaptık… Giderek, ekiplerin başlangıçtan itibaren hem EVM’yi hem de Solana’yı desteklemeyi tercih ettiğini görüyoruz –  Coherent  ve  Moralis’teki son eklemeler gibi … ekosisteme desteğini ifade etti ve Solana’nın kalıcı gücünün gerçek olduğunu gösteriyor. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir