Bitcoin (BTC), ana kripto para biriminin Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 70 oranında düşmesiyle bu ayı piyasasının en kötüsünü görmüş olabilir. Bununla birlikte, endüstri uzmanları umutlu olmaya devam ediyor ve kripto para piyasası için yakın zamanda bir fiyat toparlanması görüyorlar. gelecek.

Bitcoin grafiklerde daha fazla kırmızı görebilir, ancak Coinshares baş strateji sorumlusu Meltem Demirors, birçok kripto analisti gibi kriptoya inanıyor. BTC’nin önümüzdeki iki yıl içinde tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşacağını tahmin etti.

Blockchain analitik girişimi Glassnode tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, zayıflayan ayı piyasası hızla ilerlerken, artan sayıda yatırımcı varlıklarını satıyor ve tarihi gerçekleşmiş zararları çentikliyor.

Bitcoin’in Güçlü Geri Döndüğü Görüldü

Glassnode, Kasım 2021 ATH’sinin %74 altına düşen ve 227 ile 435 gün arasında süren mevcut düşüşle birlikte, bu ayı piyasasının artık kesinlikle “tarihi normlar ve ölçekte” olduğunu söylüyor.

CNBC’den Squawk Field ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Demirors, Bitcoin’in her zaman “döngüsel bir varlık” olduğunu ve “zirveden dibe” ortalama yüzde 80 ila 90 arasında gerileme olduğunu iddia etti.

Düşüş göz önüne alındığında, Demirörs, Bitcoin şu anda Kasım 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyelerinin yaklaşık yüzde 70 altında olsa bile “hala aşağı yönlü bir ayarlama fırsatı olduğuna” inanıyor.

Glassnode araştırmasında, 2022’nin çoğu kripto varlığı için zor bir yıl olduğunu ve “kripto kışı”nın Bitcoin ve Ethereum’u özellikle sert vurduğunu belirtiyor.

Açıkça, bu iflasların piyasa üzerinde önemli bir etkisi oldu. Demirörs, 10, 20 ve 30 milyar dolarlık sermayenin esasen bir gecede yok olduğunu belirtti.

Çok sayıda pazar ve zincir üstü performans ölçütü, bu konuda istatistiksel ve tarihsel olarak önemli düşüklere ulaştı.

Ağrı Yakında Geçecek

Ancak Demirörs, 20.000 dolarda sağlam bir destek olduğunu ve Bitcoin’in 14.000 doların altına düşmesini beklemediğini de sözlerine ekledi. 2024 yılına kadar sefaletin uzak bir anı olmasını bekliyor.

Coinshares CSO tahmini gerçekleşirse, son altı aydır depresif bir piyasaya saplanan uzun vadeli yatırımcılar için harika bir haber olacak.

Demirörs’ün fiyat iyileşmesinin biraz zaman alabileceğine inandığını ve daha az başarılı kripto para girişimlerinin daha fazla dayak atabileceğini düşündüğünü düşünürsek.

Coingecko tarafından Çarşamba günü yayınlanan verilere göre, Bitcoing geçen hafta %4.7 düşüşle 19.264 dolardan işlem görüyor. BTC, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra geçen ay 17.604 dolara düştü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir