Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) koruması, kurum tarafından Cuma günü yayınlanan yeni bir bilgi notuna göre, kripto para şirket iflasları için geçerli değil.

FDIC, Kripto Para Şirketlerinin Varlıklarının Kurum Sigortası Kapsamında Olmadığını Bildirdi

Bazı kripto para şirketleri tüketicilerine kripto ürünlerinin FDIC mevduat sigortası kapsamına uygun olduğu yönünde yanlış beyanlarda bulundu. Bu tür beyanlar yanlıştır ve tüketicilerin mevduat sigortası konusunda kafa karışıklığına neden olabilir ve tüketicilere zarar verebilir.”

İki sayfalık bilgi notu, FDIC ve ABD Merkez Bankası’nın kripto firması Voyager Digital’e mevduat sigortası iddiaları nedeniyle ortak bir durdurma ve reddetme mektubu yayınlamasından bir gün sonra geldi.

Mektupta, Voyager’ın tüketicilere FDIC sigortalı olduğunu ve Voyager’a yatırım yapan müşterilerin FDIC sigorta kapsamına gireceğini öne sürdüğü belirtildi. FIDC ve Federal Rezerv, “Bu beyanlar yanlış ve yanıltıcıdır” diye yazdı.

Haber Kaynağı: BitcoinSistemi https://www.bitcoinsistemi.com/coken-kripto-para-sirketlerine-yatirim-yapanlarin-zarari-karsilanacak-mi-abdli-kurum-acikladi/

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir