Binance kripto borsasının CEO’su Changpeng Zhao, ayrılmış dijital para piyasaları fikri hakkındaki düşüncelerini açıkladı. CZ’ye göre, piyasadaki likiditeyi sürdürmek için mükemmel bir zaman. Bunu farklı milletlerden hükümetlerle yaptığı görüşmelerden sonra açıkladı.

Changpeng Zhao’nun politika görüşmelerine katılımı, birkaç hükümetle yapılan tartışmalarda açıkça görüldüğü gibi çarpıcı biçimde arttı. Bu, kripto değişim platformu Binance’in küresel genişlemesi göz önüne alındığında daha dikkate değer hale geliyor.

Son haberlere dayanarak, değişim platformu erişimini birkaç ülkeye (İtalya, İspanya ve Dubai) ve faaliyet gösterdiği mevcut ülkelere genişletti.

CZ Büyük Likidite İhtiyacı Görüyor

Dijital para birimlerinin önde gelen savunucusu Changpeng Zhao, şimdi büyük dijital para likiditesini sürdürme ihtiyacı görüyor. Bu, hükümetin onlarla yaptığı görüşmelere verdiği yanıtlardan kaynaklanıyor. Hükümetlere göre, ayrılmış dijital para piyasaları yaratmaya ihtiyaç var. Ayrıca, sipariş defterleri üzerinde kontrol sahibi olmak isterler.

CZ’ye göre, bu hükümetlerin kararına uymak kötü bir fikir. Bunu, en iyi Tüketici Koruma mekanizmasının önemli likidite olduğunu belirten bir gerekçeyle destekleyerek belirtti. Bu mekanizmanın oynaklığı ve manipülasyonu engellediğini ve piyasada oluşabilecek tasfiyeleri azalttığını sözlerine ekledi.

Ayrıca, kullanıcılar bol likidite ile daha iyi fiyatlardan yararlanabilirler. Ayrıca, gerçek finansal etki, daha düşük kayma ve daha sıkı yayılma yoluyla Tüketici Koruma mekanizmasından yararlanabilirler.

Binance Faktörü

CZ’nin konuşmasından yola çıkarak, kripto piyasasında daha fazla oynaklık eğilimi var. Bu, Binance’in şu anda 180’den fazla ülkede işlevsel olduğu göz önüne alındığında mümkün olacaktır. Bu nedenle, piyasaları hükümetlerin şartlarına göre bölmek, tüccarlar tarafından sallanan piyasalar yaratacaktır.

Ayrıca, CZ, tek sıralı defter tüccarlarının çoklu sipariş defterlerine göre daha iyi verimlilik olduğuna inanmaktadır. Bunu, farklı borsalar veya emir defterleri kullanan arbitraj tacirlerinin tek bir emir defteri kullananlara göre daha düşük bir verimlilik olduğunu belirterek bunu dile getirdi.

Daha da ileri giderek Binance, dijital para birimlerine dayalı eğitim ve altyapı da geliştiriyor. Platform bunu belirli ülkelerle ortaklıklar yoluyla başarıyor.

Binance, Kazakistan’da dijital para düzenleme politikalarının ve yasal yönergelerin geliştirilmesine yardımcı oluyor. Anlaşma, Mayıs 2022’de Binance CEO’su ile ülkenin başkanı arasındaki toplantıda imzalandı.

Ayrıca Temmuz 2022’de Hazine ve Maliye Bakanı ile Changpeng arasında sanal bir toplantı yapıldı. Bu, ülkenin Blockchain Economy İstanbul’a ev sahipliği yaptığı sırada meydana geldi.

Haberlerden yola çıkarak Binance’in Türkiye’deki ilk müşteri hizmetleri merkezi kuruldu. Bu, ülkedeki faaliyetlerine başladıktan iki yıl sonra Nisan ayında meydana geldi.

Kaynak:Bitcoinist

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir