Ripple, son yıllarda yaşadığı sıkıntılara rağmen kripto pazarında önde gelen bir isim olarak kaldı. SEC ile olan davası devam ederken dijital varlığın çökmesi bekleniyordu, ancak kendi etrafında etkili bir topluluk oluştururken piyasadaki hakimiyetini korumayı başardı. Bununla birlikte, dijital varlık, son boğa koşusu sırasında önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşamayan birkaç kişiden biri olmaya devam ediyor ve oraya geri dönüp dönemeyeceğine dair spekülasyonlara yol açıyor.

FUD, Ripple’ın Büyümesini Raydan Çıkarıyor

2017 boğa koşusu sırasında, Ripple (XRP) inanılmaz bir boğa rallisine giderek piyasada bir sıçrama yaptı. Kripto para birimi 3 doların üzerine çıkmayı başardı ve alandaki en büyük kripto para birimlerinden biri olarak konumunu sağlamlaştırdı. Bu, daha fazla yatırımcının tokenin arkasında toplandığını ve çadırlarını orada kurduğunu gördü.

Rallinin zirvesinde, kripto para birimi , ayı trendi başladığında piyasanın geri kalanıyla birlikte düşmeden önce Ocak 2018’de 3.30 dolara kadar yükseldi . Bununla birlikte, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) buna büyük ilgi göstereceği göz önüne alındığında, XRP’nin düşüşü sadece ayı piyasasını aşacaktır. Bu yazının yazıldığı sırada halen devam etmekte olan kripto alanındaki en belirgin davaya yol açtı.

XRP 0,33$’dan işlem görüyor

Davayı takip eden FUD, o zamandan beri dijital varlığın büyümesini açıkça geciktirdi. Kripto para birimleri piyasadaki tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığında bile, XRP bunu yapamadı ve önceki döngü zirvesinin altında kaldı.

XRP 3 Doları Geri Alacak mı?

Ripple, son boğa piyasası sırasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,3 dolara ulaşamadığı için, şu anda ayı trendi ile bunu yapması pek olası değil. Ancak bu noktaya bir kez daha ulaşma olasılığını tamamen ortadan kaldırmaz. 

Bakılması gereken önemli bir bileşen, kripto para birimlerinin boğa piyasalarında nasıl hızlı bir şekilde büyüme eğiliminde olduğudur. Mevcut fiyatta, Ripple’ın (XRP) 2018’deki bir önceki en yüksek seviyesini geri almak için 10 kat yapması gerekecek. İlk 10 dijital varlık için tamamen olası bir senaryo. Ancak bu noktaya ulaşmak için bu arayışta önemli olan bir şey var ve o da Ripple’ın SEC ile davasını kazanması.

CEO Brad Garlinghouse, Ripple’ın SEC karşısında muzaffer olacağına olan güvenini dile getirdi. Durum böyle olursa, büyük bir ralli, artık SEC’in soruşturması tarafından tartılmadığından dijital varlığın fiyatını daha da artırırken, yalnızca zafer haberlerini patlatabilir.

Kaynak:newsbtc.com

Ripple (XRP) Is Up 190% From Cycle Low, But Will It Ever Reach $3?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir