Ripple vs. SEC davası , yeni özet karar takvimi hayata geçtikçe her zamanki gibi yoğunlaşıyor . Tartışmasız gerçeklere ilişkin beyanların sunulması ve özet karar için önerge tarihi 13 Eylül 2022’dir.

Kesin hüküm ve cevap önergelerine itiraz için son tarih 18 Ekim 2022’dir.

Peki bu sefer sıcakla karşı karşıya olan kim?

Kırık kalkan 

Pekala, düzenleyici bekçi, William Hinman’ın konuşması ve ilgili hareketler üzerindeki iddiaları korumaya çalıştığı için durum tam olarak böyle . Bunlardan biri, XRP sahiplerine verilen amici curiae statüsünü iptal etmek . Bununla birlikte, görünür koruma boşuna gitti.

Ayrıca, ünlü avukat James K. Filan tarafından paylaşılan son güncellemelere göre , Yargıç Torres, SEC’in amici statüsünü iptal etme ve Cryptolaw kurucusu John Deaton’ın daha fazla karışmasını engelleme hareketini reddetti.

James K. Filan, ‘Amici şu anda uzman yarışmasına katılamıyor, ancak SEC’in uzmanına özet karar konusundaki endişelerini bildirmek için bir başvuruda bulunabilir,’ diye ekledi.

Bu, Yargıç Netburn’ün daha önceki üç emriyle aynı doğrultudaydı . Burada mahkeme, bu grubun ‘amici curiae’ olarak hareket etmesini emretti veya daha doğrusu izin verdi. Ayrıca, dosyalamada , ‘bu tür bir yardım, olumsuz hareketler hakkında bir brifing sırasında en faydalı olacaktır.’

Söylemeye gerek yok, XRP meraklıları gerçekten de sosyal medya platformunda gösterildiği gibi bu galibiyeti kutladı. Hogan & Hogan’ın ortağı Avukat Jeremy Hogan , 27 Temmuz’da bir tweet’te şunları söyledi:

Oysa günün adamı, kripto hukuku kurucusu John Deaton, bu gelişmeyi kutlamak için daha nötr bir ton seçti. Deaton,

Ek olarak, Fox Business muhabiri Eleanor Terrett , bu haberi vurgulamak için daha ‘kazan-kazan’ senaryosu yoluna gitti.

Bir veda mı etmeli?

Hayır, kesinlikle SEC ile değil. SEC, Sulh Hakimi Netburn’ün Hinman hakkındaki Kararına itirazlarını sundu. Filan, sosyal medya platformunda bu dosyayla ilgili tweet attı.

Dosyalama ayrıca ekledi,

“Emirler açıkça ‘hatalı ve hukuka aykırı’ olarak iptal edilmelidir, çünkü bu durumda konuşma taslakları herhangi bir iddia veya savunma ile ilgili değildir.”

Ancak, mahkemede bir şansı var mı? John Deaton, kesinlikle öyle düşünmüyor. “Yargıç Netburn’ün kararını okudum. SEC’in bu tartışmayı kazanması mümkün değil. Yargıç Netburn, SEC’in lehine karar verdi.

Kaynak: ambcrypto.com

SEC alters strategy as Defendant secures major win on Amici status fight

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir