Kripto para ve DeFi dünyasının devi Aave ekosistemi, topluluğunun öneriyi kabul etmesiyle birlikte artık kendi yerel, merkeziyetsiz, teminat destekli stablecoin’i GHO’ya kavuşuyor.Aave topluluğu, topluluğun büyük çoğunluğunun lehte oy kullanmasıyla GHO stablecoin’inin tanıtımına destek verdiklerini belirtti.

Aave’nin Kripto Para Topluluğunun Çoğunluğu GHO İçin Olumlu Oy Verdi

Aave protokolünün arkasındaki merkezi otorite olan Aave Companies, USD’ye sabitlenecek olan merkeziyetsiz, teminat destekli stablecoin GHO’nun piyasaya sürülmesini önerdi.

GHO için Yeşil Işık” önerisi 28-31 Temmuz 2022 tarihleri arasında oylamaya sunulmaya başlandı. DAO öneriyi onaylarsa GHO, Aave Protokolünde hayata geçirilecek ve böylece kullanıcıların bir dizi teminat karşılığında GHO mint edebilmelerine olanak sağlanacak.GHO stablecoin, kullanıcılar tarafından henüz kesinleşmemiş olan çeşitli kripto para varlıklara karşı mint edilebilecek. GHO borç verenleri, Aave protokolündeki borçlanma işlemlerine benzer şekilde, sağlanan teminatlar üzerinden faiz kazanmaya devam edecek.

Haber Kaynağı: BitcoinSistemi

https://www.bitcoinsistemi.com/dev-defi-platformu-yeni-kripto-parasini-duyurdu-topluluktan-buyuk-destek-var/

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir