Disney, NFT’ler, AI ve AR’ye Odaklanan Hızlandırıcı Programına Katılmak İçin Çokgeni (MATIC) Seçti

Özet:

  • Disney, Polygon’u (MATIC) NFT’ler, AI ve Artırılmış Gerçekliğe odaklanan 2022 Hızlandırıcı Programına katılmaya davet etti.
  • Polygon (MATIC), altı listeden seçilen tek blok zinciri projesidir.

Dünyaca ünlü Walt Disney şirketi , 2022 Hızlandırıcı Programına Polygon Network’ü (MATIC) davet etti 

Bu yılki Disney Accelerator sınıfı, ‘sürükleyici deneyimlerin geleceğini inşa etmeye ve artırılmış gerçeklik (AR), değiştirilemez belirteçler (NFT’ler) ve yapay zeka (AI) karakterleri gibi teknolojilerde uzmanlaşmaya odaklanacak.

Polygon Studios CEO’su Ryan Wyatt, Projenin Geleceğine İlişkin İyimserliğini Açıkladı.

Polygon Studios CEO’su Ryan Wyatt, Polygon’un Disney tarafından seçilen tek blockchain projesi olduğuna dikkat çekti. Bay Wyatt’a göre, Polygon’da yapılan iş ve projenin nereye gittiği hakkında çok şey söylüyor. Disney tarafından Hızlandırıcı programı için seçilen Polygon hakkındaki görüşlerini aşağıdaki tweet aracılığıyla paylaştı.

Disney Altı Şirket Seçti.

Disney tarafından seçilen toplam altı şirket aşağıdaki gibidir:

  1. Polygon (MATIC) – geliştiricilerin Web3 deneyimleri oluşturması için ölçeklenebilir bir blok zinciri.
  2. Flickplay – kullanıcıların gerçek dünyadaki konumlara bağlı NFT’leri keşfetmelerini sağlayan bir Web3 sosyal uygulaması.
  3. Inworld – kullanıcıların etkileşimli AI odaklı karakterler oluşturmasına olanak tanır.
  4. Lockerverse – yaratıcıları ve markaları kültürü tanımlayan hikayeler anlatmaları için güçlendiren bir Web3 Platformu.
  5. Obsess – markaların 3D sanal mağazalar oluşturmasına olanak tanıyan bir e-ticaret platformu.
  6. Red 6 – patentli bir kulaklık ve açık havada çalışan arayüz oluşturan bir artırılmış gerçeklik şirketi.

Hızlandırıcı programı bu hafta başlayacak ve katılımcılarını “Disney’in yaratıcılığı, hayal gücü ve uzmanlığı” ile buluşturacak. Katılan her şirket, Disney’deki üst düzey liderlikten rehberlik ve mentorluk alacak.

Disney, Geleceğin Eğlence Deneyimlerini İnşa Etmek İçin Teknolojiyi Kullanmaya Kararlıdır.

Disney Accelerator programının Genel Müdürü Bonnie Rosen, hızlandırıcı programının şirketin geleceğin eğlence deneyimlerini inşa etmek için teknolojiden yararlanma misyonuyla uyumlu olduğunu açıkladı. Dedi ki:

Disney, neredeyse bir asırdır geleceğin eğlence deneyimlerini inşa etmek için teknolojiden yararlanmanın ön saflarında yer alıyor.

Disney Accelerator bu mirasın bir parçası olmaktan heyecan duyuyor ve en yeni şirketler sınıfımızla, yenilikçiliğe olan bağlılığımızı ilerletmeyi ve önümüzdeki 100 yıl boyunca Disney izleyicilerine ve misafirlerine büyülü deneyimler sunmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir