Dogecoin (DOGE) fiyatı art arda üçüncü gün yükseldi ve %18’lik bir kazanç kaydetti. Bu agresif alım, artan balina ilgisi ve iyileşen piyasa hissiyatıyla destekleniyor ve önemli bir toparlanma rallisini tetikliyor. Ayrıca, yükselen fiyatlar, Inverted H&S’nin boyun çizgisi direncini kırarak, ilgilenen alıcılara bir giriş fırsatı sağladı.

Anahtar noktaları:

  • DOGE piyasa değeri son sekiz günde %25 değer kazandı.
  • Madeni para alıcıları, yükseliş kırılmasını onaylamak için 0,745 dolarlık direncin üzerinde bir günlük mum kapanışına ihtiyaç duyuyor.
  • Dogecoin madeni parasındaki 24 saatlik işlem hacmi 1,15 Milyar Dolardır, bu da %146.5’lik bir kazanç anlamına geliyor.

Kripto piyasasındaki yaygın belirsizliğin ortasında, DOGE/USDT çifti Ters baş ve omuz modeline dönüştü. Ayrıca, son iki ayda, boyun çizgisi direnci yükseliş büyümesini sınırladı ve madeni para fiyatını 0,04792 doların en düşük seviyesine düşürdü.

Bununla birlikte, bugün erken saatlerde, DOGE fiyatı %12 arttı ve bir vuruşta direnç trend çizgisini ve 0,745 dolarlık direnci kırdı. Her halükarda, kripto para alıcıları, yükseliş görünümünü korumak için bu iki seviyenin üzerinde bir günlük mum çubuğuna ihtiyaç duyacak.

Bu nedenle, alıcılar başarılı olursa, teknik kurulum, DOGE fiyatının 0.1 $ psikolojik seviyesine ulaşmak için %35.5 daha yükselmesi gerektiğini gösteriyor.

Teknik gösterge

ADX göstergesi : Yükselen fiyatlar ile birlikte ADX eğiminde hafif bir yükseliş, alıcıların saltanatının başlangıcında ipuçları veriyor. Bu eğim yükselirse, madeni para fiyatı muhtemelen sürekli bir yükseliş momentumunu sürdürecektir.

MACD göstergesi: Bir yükseliş geçişinin ardından, hızlı ve yavaş çizgiler arasında anında bir yayılma, tüccarlardan agresif alımları gösterir. Ayrıca, yükseliş geçişine yaklaşan bu çizgiler ekstra bir kenar sağlayabilir.

Direnç seviyeleri – 0,074 ve 0,082 ABD doları
Destek seviyeleri – 0,06 ABD Doları ve 0,05 ABD Doları

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir