En İyi NFT Sanatçıları: Dikkat Edilmesi Gereken En İyi 10 NFT Sanatçısı

Yüzlerce yıllık boya fırçası sanatı, göz alıcı fiyat etiketleri için mi satılıyor? İsviçre dağlarındaki başka bir dağ evinin duvarına asılacak başka bir Picasso veya Rembrandt mı? Müzayede evleri, ultra zenginleri duygu yüklü ve antik eserlerle mi besliyor? 2020’ye kadar böyledi.

Sıkı bir şekilde korunan sanat dünyasında tarih yeniden yazılıyor, Beeple ve Mad Dog Jones gibi dijital sanatçılarla uğraşılırken, şimdi dünyanın en iyi üreticilerinin en iyi eserleri bile ‘alınması gereken’ listesinden düşürülüyor. Ama bir saniye, Mad Dog…. kim? Dijital sanatçılar daha yeni yeni yaygın olarak tanınmaya başladıkları için, bu isim herhangi bir şey getirmeyebilir akıllara.

Yine de, dijital koleksiyon ürünleri yarışının artık her zamankinden daha hararetli olduğu inkar edilemez – ve satıcılar bunun için NFT’lere teşekkür etmek isteyebilir. İnternetin sınırlarının dışına çıktığından beri, Fungible Tokens (veya NFT’ler) sanat, müzik, spor ve hatta tüketici ürünleri dünyalarını değiştirdi ve yeni fırsat alanları açtı. Ama hep bahsettiğimiz bu NTF’ler aslında nedir?

NFT’ler nedir – VE DİJİTAL SANAT NEDEN ANINDA TABİRİ CAİZSE PEYNİR EKMEK GİBİ SATIYOR?

Basitçe söylemek gerekirse, NFT’ler orijinallik sertifikalarıdır – ancak satın aldıktan sonra almayı bekleyeceğiniz geleneksel bir kağıt parçasının aksine, blok zinciri teknolojisi ile güçlendirildiği için saldırıya uğramayan veya değiştirilemez benzersiz bir şifreleme kodu biçiminde gelirler.

Dijital alıcılar ve satıcılar açıkça tanımlanabildiğinden ve tüm işlemler güvenli bir şekilde takip edildiğinden dolandırıcılık neredeyse imkansızdır. Eğer siz de satın alırsanız aynı zamanda ‘dijital haklara’ sahip olacaksınız; bu, hiç şüphesiz sürekli alım yapan zengin kişileri cezbedecektir. Ve böylece, dijital sanat dünyasında bir çıkmaza giren kopyala-yapıştır kültürüyle, NFT sanatçılarının ne kadar yükselebileceğinin ve yeteneklerinin ne kadar pahalıya mal olabileceğinin sınırı yoktur.

TAKİP EDİLEBİLECEK EN İYİ 10 NFT SANATÇISI

BEEPLE

Mike Winklemann olarak da bilinen Beeple, bir NFT kolajını rekor kıran 69 milyon dolara sattıktan sonra şu anda yaşayan en değerli üçüncü sanatçı. Ünlü müzayedeci türünün ilk örneği olan Christie’s aracılığıyla gerçekleştirilen tarihi satış, NFT’ler ve daha geniş kripto para birimleri için çılgınca bir ilgi uyandırdı.

Charleston yerlisi daha önce beş dakika içinde 582.000 dolar değerinde kripto para birimi sanatı sattıktan sonra bir NFT sanat dünya rekoru kırmıştı. Beeple’ın 1,7 güçlü sosyal medya takibi, son 13 yılda her gün animasyonlar ve illüstrasyonlar paylaşmasının sonuçları. Hatta bazı eserlerine aşina olabilirsiniz. Dijital sanatçı, ünlü rap sanatçıları Eminem ve Nicki Minaj için konser görselleri ve Flying Lotus videoları geliştirdi.

BLAKE KATHRYN

Kendi kendini “gerçeküstü fütüristik estetiğe sahip 3D sanatçısı” ilan eden Blake Kathryn, kripto sanatçılarını desteklemek ve kripto sanatçılarını desteklemek için Paris Hilton ile yakın zamanda yaptığı işbirliği de dahil olmak üzere çok çeşitli temalara ve endüstrilere yayılan çok boyutlu kreasyonlarla kripto sanatına yeni bir soluk getiriyor. az bilinen yaratıcıların profili.

Kathryn’in yenilikçi kreasyonları, Jimmy Choo, Fendi ve hatta votka markası Smirnoff ile yüksek profilli işbirliklerine yol açtı. NFT’ler sayesinde Kathryn, şu anda illüstrasyon, ikonografi ve markalamada önde gelen dijital sanatçılardan biridir.

GIANT SWAN

Giant Swan, tekrarlanan katmanlama ve derinlik deneyleri yoluyla dijital dünyalar yaratmak için 3D heykeli bütünleştirmeye odaklanan bir sanal gerçeklik ressamı ve heykeltıraştır. Ayrıca seri projeler için Sanat ve Deneyim Direktörü olarak da görev yapıyor ve son zamanlarda Miami, Şanghay ve Melbourne’de çalışmalarını sergiledi.

Swan sanat eserlerinin temaları değişiklik gösterse de Giant Swan, NFT sanatı yaratmak için benzersiz görüntü, video ve basılı medya kullanımıyla tanındı ve ona kripto sanat devriminin ön saflarında yer alan sanatçılar arasında en üst sıralarda yer aldı.

HASHMASKS

Hashmasks, 70 Avrupalı üretici da dahil olmak üzere birçok farklı NFT sanatçısının sanat eserlerine sahip, Ethereum tabanlı bir sanal sanat galerisidir. Platformun nasıl çalıştığı oldukça etkileyici. Daha da iyisi, platform şu anda 16.384 benzersiz dijital portre koleksiyonuna sahip.

FEWoCIOUS

Yükselen NFT sanatçılarının başında, milyonlarca dijital sanat eserini FEWoCIOUS takma adı altında satan Amerikalı bir genç var. Yeni bir okula taşındıktan ve evde zor zamanlar geçirdikten sonra hissettiği izolasyonla başa çıkmak için NFT sanatına başvurduğu bildirildi.

FEWoCIOUS’un sanatı, geçmiş anıların, günlük olayların karikatürlerinin ve sıradan bir lise öğrencisinin hayal dünyasına bakışın bir karışımında, kendine has rüya gibi alt tonlarıyla tanınır. FEWoCIOUS, başlangıçta sanatını NFT’ler şeklinde satma konusunda şüpheci olduğunu kabul etti. ‘Moment I Fell in Love’ başlıklı bir sanat eseri için 25.000 dolar alana kadar kripto çılgınlığı çoğunluğuna atlamaya karar vermedi.

JOSÉ DELBO

Jose Delbo’dan bahsetmeden dünyanın NFT sanatçıları için bir rehber yok. DC Marvel çizgi romanlarının ateşli bir hayranı olmasanız bile, 1970’lerde ve 1980’lerde ilk Wonder Woman çizgi romanlarının çizilmesine ve Transformers ve Superman/Batman’e yardım eli uzatmasına yaptığı katkıyı takdir edebilirsiniz. dizi.

Bugünlerde, 87 yaşındaki dijital Marvel’den ilham alan sanatın yakında eski okul kağıt koleksiyonlarının kazançlı değerinin yerini alacağını umarak koleksiyonculara Wonder Woman temalı NFT’ler satarak milyonlar kazanıyor.

TREVOR JONES

Trevor Jones sadece mükemmel bir pazarlamacı değil, aynı zamanda kreasyonları çeşitli ve geniş bir sanat yelpazesini kapsayan büyüleyici bir yaratıcıdır. Aslen Kanadalı olan Trevor, görevinin engelli bireyler için sanat atölyeleri sağlamak olduğu Sağlık Hizmetlerinde Sanat Direktörü olarak çalıştı.

Trevor ayrıca Artırılmış gerçeklik gibi son teknoloji buluşlara yaptığı katkılarla da tanınır. Animasyon, video prodüksiyonu ve NFC etiketlerini kullanır ve en ünlü eserlerinden bazıları, dijital çalışmasında Pablo Picasso’nun tarzının yorumlanmasını içerir. Pablo’nun bazı önemli portrelerinin paletini ve kompozisyonunu aldı ve onları kripto para sembolleri ve diğer ilgili ikonografi ve çağdaş logolarla yeniden yarattı.

HACKATAO

Hackatao, her ikisi de kendi ülkelerinde NFT sanatının öncüleri olarak kabul edilen Nadia Squarci ve Sergio Scalet tarafından bestelenen sanatsal İtalyan sanat ikilisi tarafından benimsenen isimdir. Çevre ve ekonomi de dahil olmak üzere önemli toplumsal meselelerde yaşayan ikili, son derece çağdaş NFT sanatının yenilikçi parçalarını yaratmak için tarihe, sembolizme ve psikolojiye referansları harmanlıyor.

Hackatao – canlı dengelere atıfta bulunulan bir hacker ve tao karışımı – ‘fiziksel sanat dünyasında’ geleneksel bir arka plandan geliyor, ancak yerleşik normları parçalama arzusuyla ateşleniyor; ikili, NFT sanatçılarıyla bağlantı kurmaya ve gerçekten fütüristik kreasyonlar yaratmak için yeni bir zanaat öğrenmeye karar verdi.

JOHN ORIAN YOUNG (JOY)

John Orian Young, canlandırılmış karakterler ve figürinleri değiştirilemez jetonlar olarak satan bir 3D sanatçısıdır. Satıldıktan ve yeniden listelendikten hemen sonra değeri ikiye katlanan eserleriyle, bu dijital sanatçının NFT dünyasında adını duyurma yolunda olduğuna hiç şüphe yok.

MAD DOG JONES

Kıyamet sonrası şehir manzaralarını tasvir eden portrelerin hayranıysanız, Instagram’da Mad Dog Jones’un takipçisi olabilirsiniz. Sanatçı, vizyoner hayal dünyalarını ve siberpunk temalarını betimleyen dijital kompozisyonlarda uzmanlaştı.

Michah Dowbak olarak da bilinen Mad Dog Jones, dijital pazar yeri Nifty Gateway aracılığıyla 4.3 milyon dolara satılan Crash + Burn serisiyle en başarılı açık artırmalardan birinin arkasındaydı. En iyi çalışmalarından bazılarını satın almak için web sitesine göz atın.

PAK

Kripto sanat alemine hükmeden bir başka sanatçı, anlaşılması zor sanatçı Pak. Şimdiye kadar listelenen diğer sanatçıların aksine, Pak gerçek kimliğini hiçbir zaman açıklamadı ve NFT sanat meraklılarının onu (veya onu) “Kripto Sanatının Satoshi’si” olarak takmalarına yol açtı.

Pak, Twitter ve Instagram’da son derece popüler, burada sadece milyonlarca takipçisi olmakla kalmayıp, Elon Musk’tan başkası da dahil olmak üzere bazı yüksek profilli isimlerle övünebilir. Bu, Pak’ın ciddi bir ilgiyi hak ettiğini kanıtlamıyorsa, pek bir şey de yok. Açık koleksiyonları, yukarıda bağlantısı verilen web sitesinde mevcuttur.

GREG MIKE

Connecticut’ta doğup büyüyen Greg Mike, kamusal alanları tasarım ve sanat yoluyla yeniden yaratmanın yaratıcı potansiyeline ilk kez 80’lerin ortalarında New York’a yaptığı çocukluk gezileriyle maruz kaldı. Kaykay kültürüne olan katılımından daha fazla ilham alan sanatçı, Sürrealist Pop Art perspektiflerinden filtrelenen canlı akkor renk patlamalarını içeren parçalarıyla da tanınmaktadır.

BOSSLOGIC

İzlenecek bir sonraki NFT sanatçısı, hayran sanatı medyası ve çizgi roman sanatından ilham alan kreasyonlarıyla bazı büyük sinema ve prodüksiyon stüdyolarının dikkatini çekmeyi başaran bir yaratıcı. Bosslogic’in önceki serilerinden bazıları o kadar başarılıydı ki sık sık Marvel ve DC Comics tarafından işbirliği yapması için görevlendirildi. Aslında, Star Worlds franchise’ındaki son derece popüler canlı aksiyon dizisi ‘The Mandalorian’da görüldüğü gibi sanatçının bazı çalışmalarına zaten rastlamış olabilirsiniz. Bosslogic’in eseri kolayca her biri 35.000 dolara satılıyor ve çalışmalarla artan işbirliğiyle, sanatçının yalnızca değerinin artacağı kesin.

SLIMESUNDAY

Son olarak, Slimesunday bu listeyi, halihazırda satılan dijital sanat eserlerinin etkileyici bir listesi ve parçalarının bazı alıcıların dikkatini çektiğini gören erotik ve kendi kendini tanımlayan tuhaf temalarla sınırları zorlama konusundaki şöhreti ile tamamlıyor.

Slimesunday’ın dijital kolajları, kripto sanat dünyasının bu Boston merkezli sanatçıya artan bir ilgi göstermesi nedeniyle şüphesiz bu listede yer alan en etkileyici ve ilerici sanat eserleri arasında yer alıyor.

Sonuç olarak

İster yeni başlayan ister NFT uzmanı olun, bu kılavuzun NFT’lerin sanatçılara sadık hayranlarıyla bağlantı kurmaları ve bu süreçte prodüksiyonlarına değer katmaları için nasıl yaratıcı ve yeni yollar sunabileceğinin bir kanıtı olarak hizmet etmesine şahit olacaksınız.

Teknolojinin ana akıma yeni yeni girmeye başlayan niş bir alt kültürün parçası olması gerçeğinden dolayı, hem tüketici hem de sanatçılar için doğal bir topluluk hissi vardır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir