Metaverse, henüz çok yeni ve gelişmekte olan bir evren. Metaverse ile ilgili yapılan çalışmaların artmasıyla birlikte bu konu hakkında konuşanların sayısı da arttı. Eski Google CEO’su Eric Schmidt, metaverse kavramı ve metaverse’ün insanlar için ne anlama geldiği konusunda kafa karışıklığı olduğunu açıkladı.

Eski Google CEO’su Eric Schmidt: Metaverse Hala Tanımlanmadı

2001’den 2011’e kadar Google’ın CEO’su olan Eric Schmidt, eski adı Facebook olan Meta gibi bir şirketin metaverse sektörüne yoğunlaşmasına rağmen, metaverse kavramının ve metaverse’ün insanların hayatlarını nasıl etkileyeceği konusunda hala net bir tanım olmadığını belirtti. Schmidt, bu yeni teknolojinin gelecekte üstlenebileceği önemi ve benimsenmesiyle ilgili şüpheyle yaklaştığını aktardı.

Colorado’daki bir etkinlikte konuşan Google’ın eski CEO’su Eric Schmidt, şunları söyledi:

Bir şirket onu tanımlama beklentisiyle adını değiştirmiş olsa da, metaverse’ün ne olduğu konusunda bir anlaşma yok.

Metaverse‘te özel gayrimenkul veya arsa satın almamaktan endişe duymadığını belirten Schmidt, metaverse’ün geleceğinin nasıl şekilleneceği konusuna şüpheyle yaklaştığını belirtti.

Ayrıca hatırlatmak gerekirse Google’ın eski CEO’su Eric Schmidt, kripto para birimlerine “biraz” para yatırdığını açıklayarak özellikle Blockchain’e ilgi duyduğunu vurgulamıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir