Ethereum ($ETH) ağındaki en büyük balinalar, son 24 saat içinde devam eden bir birikimin ortasında 500 milyardan fazla SHIB jetonu elde etmek için büyük işlemler yapıldığından, memeden ilham alan kripto para birimi Shiba Inu ($SHIB) üzerine bahis oynuyor.

Balina izleme hizmeti WhaleStats’tan alınan verilere göre, Ethereum balinalarının son 24 saat içindeki birikimi, büyük ölçüde platformda “Gimli” olarak bilinen bir balina tarafından yönetildi ve bu, 4 doların biraz üzerinde toplam 386 milyar SHIB satın alan iki önemli işlem gerçekleştirdi. milyon.

Bir işlemde Gimli, 2,07 milyon dolara 199 milyar SHIB alırken, balina ikinci bir işlemde 1,99 milyon dolara 187 milyar jeton ekledi.

Etherscan verilerine göre Ethereum balinası, şu anda cüzdanında 127 milyon doların üzerinde kripto varlığına sahip ve bu fonların 73 milyon dolarlık kısmı Ethereum’un yerel token ETH’sinde tutuluyor.

Gimli’nin ikinci en büyük holdingi, balinanın 16 milyar dolarlık SHIB’ye sahip olması nedeniyle memeden ilham alan kripto para birimi Shiba Inu’da. Ardından, 10 milyar dolarlık Decentraland’ın MANA’sına ve 3.9 milyon dolarlık Chainlink’in LINK’ine sahip. Balinanın cüzdanındaki diğer varlıklar arasında $ENJ, $USDC, $UNI ve $YFI bulunur.

Gimli’nin işlemlerinden sonra, BlueWhale0159 olarak bilinen başka bir Ethereum balinası, 1.55 milyon dolara 147 milyar SHIB aldı ve toplam birikimi tek bir günde 530 milyar SHIB’nin üzerine çıkardı.

CryptoGlobe’un bildirdiği gibi, Shiba Inu, kripto para piyasasının gerilemesi sırasında Ethereum ağındaki en büyük balinalar arasında tutan en büyük altcoin olarak konumunu korumayı başardı.

En büyük Ethereum balinaları, son birkaç aydır Shiba Inu hisselerini elden çıkarmadı ve SHIB’yi yalnızca Ethereum’un eterinin arkasında en büyük holdinglerinden biri olarak tutuyor.

Yazma sırasında SHIB, Ethereum ağındaki en büyük 100 balinanın altcoin varlıklarının %21,15’ini, USDC, stETH ve diğer kripto para birimlerinin üzerinde oluşturuyor. SHIB, FTX’in yerel jetonu olan FTT’yi  , Mayıs ayında Ethereum balinalarının en büyük altcoini olmak için çevirdi.

Kaynak:cryptoglobe.com

https://www.cryptoglobe.com/latest/2022/07/ethereum-whales-bet-on-shiba-inu-after-buying-500-billion-shib-in-24-hours/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir