Kripto endüstrisi uzmanlarından oluşan bir panel, solana’nın 2025 yılına kadar 166 dolar ve 2030 yılına kadar 512 dolar değerinde olacağını tahmin etti. “SOL, akıllı sözleşme blok zinciri alanındaki önde gelen yarışmacılardan biri. Uzmanlardan biri, Ethereum yükseltmelerinin daha düşük işlem ücretleri sağlayamaması durumunda, muhtemelen en büyük yararlanıcılardan biri olacaklar” dedi.

Solana’nın Fiyat Tahmini

Fiyat karşılaştırma portalı Finder, solana (SOL) fiyat tahminlerini Salı günü güncelledi. Bulucu, haftalık ve üç aylık anketleri kullanarak “gelecekteki SOL fiyatının uzman tahminlerini ölçer”. Şirket, “En son Temmuz 2022’de gerçekleştirilen üç aylık daha geniş anketimiz, Solana’nın önümüzdeki on yılda nasıl performans göstereceğine ilişkin düşüncelerini 54 endüstri uzmanından oluşan bir panele soruyor” dedi.

Bulucu ayrıntılı:

Panelimiz, solana’nın (SOL) 2025 yılına kadar 166 dolara yükselmeden önce 2022’nin sonunda 45 dolar olacağını düşünüyor.

Ayrıca panel, SOL fiyatının 2030 yılına kadar 512$’a yükselmesini bekliyor.

Önceki tahminlerle karşılaştırıldığında, panel Temmuz ayında önemli ölçüde daha fazla düşüş gösteriyor ve SOL’nin 2025’i 166 dolardan ve 2030’u 512 dolardan bitirmesini bekliyor. Buna karşılık, uzmanlar Ocak ayında SOL’un 2025’te 486 dolara ve 2030’da 1.267 dolara ulaşmadan önce yıl sonuna kadar 222 dolara ulaşacağını tahmin etti.

Paneldeki uzmanlardan biri olan Panxora Hedge Fund genel ortağı Gavin Smith, solana’nın geleceği konusunda panel ortalamasından daha iyimser. SOL fiyatının bu yıl 76$’a ulaşmasını beklerken şu görüşte:

SOL, akıllı sözleşme blok zinciri alanında önde gelen rakiplerden biridir. Ethereum yükseltmeleri daha düşük işlem ücretleri sağlayamazsa, muhtemelen en büyük yararlanıcılardan biri olacaklar.

Yazma sırasında solana, son yedi günde %16 ve son 30 günde %19 artışla 43.08 dolardan işlem görüyor.

Sonala’nın elektrik kesintileriyle ilgili olarak, Finder şunları söyledi: “SOL, Solana Mainnet’in lansmanına kadar hala bir test ağında çalıştığı için SOL’un karşı karşıya olduğu en büyük endişelerden biri. Solana Mainnet’in sözde elektrik kesintilerini durduracağı söylense de, panelimiz kendinden emin değil ve %69’u SOL’de elektrik kesintilerinin devam etmesini beklediklerini söylüyor. Sadece %6’sı SOL’ün sorunu çözeceğini söylüyor.”

Uzmanlara ayrıca solana alma, elde tutma veya satma zamanının gelip gelmediği soruldu. Bulucu açıkladı:

Panel, insanların SOL ile ne yapması gerektiği konusunda nispeten bölünmüş durumda, %40’ı şimdi satın alma zamanı, %31’i elde tutma ve %29’u satışı savunuyor.

Panelde üniversite yöneticileri , kripto borsa yöneticileri, kripto araştırma analistleri ve kripto ile ilgili ürünlere sahip çeşitli firmaların yöneticileri yer alıyor.

Finder’ın uzmanları ayrıca yakın zamanda bitcoin ( BTC ), eter ( ETH ) ve cardano ( ADA ) dahil olmak üzere diğer birçok kripto para birimi hakkında tahminlerde bulundu. Mayıs ayında Finder’ın paneli , meme kripto para birimi shiba inu’nun (SHIB) ölümünü öngördü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir