Ripple, Amerika Birleşik Devletleri’nde devam eden davaya rağmen, özel kurumlardan havale teknolojisinin benimsendiğini görmeye devam etti.

Singapur merkezli kurumsal dijital ödeme çözümü sağlayıcısı FOMO Pay, Ripple’ın  isteğe bağlı likidite (ODL) adı verilen likidite çözümünü entegre eden en son fintech firması oldu.

FOMO Pay, sınır ötesi hazine yerleşimlerini iyileştirmek için popüler kripto kurumsal teknolojisini kullanacak. Daha önce firma, iki gün kadar süren euro ve ABD doları işlemlerinin sınır ötesi çözümü için geleneksel ödeme sistemini kullanmıştı. Ancak ODL entegrasyonu ile firma, çok düşük işlem maliyetleri ile anlık bir uzlaşma sağlamayı hedefliyor.

FOMO Pay’in kurucusu ve CEO’su Louis Liu şunları söyledi:

“Hazine yönetimi için Talep Üzerine Likidite’den yararlanmak üzere Ripple ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz ve bu, küresel olarak EUR ve USD cinsinden uygun fiyatlı ve anında ödeme elde etmemizi sağlıyor.”

Ripple’ın ODL hizmeti, özel bankacılık ve ödeme sektöründe çok popülerlik kazandı. Kurumsal çözüm, iki para birimi arasında bir köprü olarak Ripple’ı ( XRP ) kullanarak, hedef hesapların ön finansmanını ortadan kaldırır ve operasyonel maliyetleri düşürür. Teknoloji, sınır ötesi işlemlerin en yüksek olduğu Asya’da büyük bir başarı olduğunu kanıtladı.

Ripple, yayınlandığı sırada Cointelegraph’tan gelen yorum taleplerine yanıt vermedi.

Ripple , likidite krizlerini yönetmek için yıllık 3.5 milyar doların üzerinde harcama yapan hazine uzlaştırma piyasasında ilerleme kaydetmeyi hedefliyor. ODL ile likidite her zaman XRP şeklinde mevcuttur.

Japonya’nın SBI Remi’si , geçen yıl Japonya’dan Filipinler’e para transfer etmek için ODL çözümünü entegre etti. Ripple ODL hizmetlerini entegre eden diğer bazı büyük firmalar arasında Pyypl, Novatti, Tranglo, iRemit, FlashFX ve Azimo bulunmaktadır.

ABD’de kayıt dışı XRP satışıyla ilgili uzun süredir devam eden davaya rağmen, Ripple’ın ödeme teknolojisi başarısının anahtarı oldu . Davanın son gelişmesinde, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP sahiplerinin Ripple’ın savunmasına yardım etmesini engellemeye ve avukat John E. Deaton’ın işlemlere daha fazla katılmasını yasaklamaya çalıştı.

CEO Brad Garlighouse da dahil olmak üzere Ripple’ın kilit yöneticileri, davanın olumlu bir sonucundan emin olduklarını iddia ettiler. Bununla birlikte, blockchain firması, kripto tabanlı sınır ötesi havale ve likidite çözümü için büyük bir talep ve kabul gördü. 

Kaynak:cointelegraph.com

https://cointelegraph.com/news/fomo-pay-taps-ripple-s-liquidity-solution-for-treasury-management

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir