Bitcoin, doların yerini alabilecek mi? Kripto para sektörünün benimsenme oranı artmaya devam ediyor. ABD dolar endeksinin (DXY) yükselişlerinden ötürü her ne kadar lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) düşüş yaşıyor olsa da, dijital varlıkların kullanım oranının arttığı gözlemleniyor.

İşlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan FTX, bugün itibariyle Bitcoin ile ödemelerin yaygınlaşması adına kritik bir ortaklığa imza attı.

Latin Amerika, Asya ve Avrupa’da gerçekleştirilen ödemelerde bir tekel haline gelmeyi başaran Visa, kripto para birimleri ile ödemeleri destekleyecek yeni bir banka kartı piyasaya sürüyor.

Visa CFO’su Vasant Prabhu, bu ortaklık hakkında şu sözleri paylaştı:

“KRIPTO PARA SEKTÖRÜNDE DÜŞÜŞLER DEVAM EDIYOR OLSA DA, BU VARLIKLARA ILGI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR.”

“ŞIRKET OLARAK KRIPTO PARA BIRIMLERINE UZUN VEYA KISA VADELI BIR YATIRIMIMIZ YOK.”

“BIZ SADECE İNSANLARIN KRIPTO PARALAR ILE SATIN ALMAK ISTEDIKLERI ŞEYLER OLDUĞU SÜRECE, BUNU GERÇEKLEŞTIRMEK ISTIYORUZ.”

Kripto para birimlerine ilginin devam ettiğini açıklayan Prabhu, şirket olarak bu konu hakkında çalışmalar yaptıklarını vurgulamakta.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, son ortaklık hakkında açıklamalarda bulundu:

“BU KART SAYESINDE MÜŞTERILERIMIZ, GÜNÜN HER SAATI FTX CÜZDANLARINDA BULUNAN KRIPTO PARA BIRIMLERI ILE ALIŞVERIŞ YAPABILECEK.”

Kripto para birimleri ile ödemelerin yaygınlaşması adına FTX-Visa ortaklığının kritik olduğu görülüyor. Bu hamlelerin atılmaya devam etmesi, Bitcoin ile ödemelerinde yaygınlaşmasını sağlayabilir.

Kaynak:kriptopiyasası

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir