Konuyla ilgili bilgi sahibi iki kaynak The Block’a, kripto borsası devi FTX’in tezgah üstü ve kurumsal satış başkanı Jonathan Cheesman’ın artık şirket için çalışmadığını söyledi.
Cheesman
, FTX’e Mayıs 2021’de katıldı ve daha önce HSBC, Goldman Sachs ve Barclays’de çalışmış olan geleneksel finansal kurumları kripto pazarlarına getirmekle görevlendirildi. 2017 yılında kripto yatırım şirketi Distributed Global’de önceden bir ortaklıkla kripto ticaretine başladı. Geçen yıl FTX’e katıldıktan sonra The Block’a borsa operatöründe “geleneksel finans ve kripto yerlileri arasında bir köprü” olacağını söyledi.
Cheesman ayrıca FTX’in yatırımcı danışmanlık hizmetleri birimi Access’e başkanlık etti. Twitter’da kurduğu FTX ile ilgili bir hesap, Ağustos ayından beri aktif değil.
Borsa, bir sözcü aracılığıyla Cheesman’ın yerine birini işe almayacağını ve rolü üstlenecek tam bir ekibe sahip olduğunu söyledi.
firması
JCi Advisory Ltd’ye kendi
kurduğu İki kaynaktan biri, Cheesman’ın geçen yıl FTX’e katılmadan önce geri döndüğünü söyledi. Kaynak, FTX’in diğerlerinin yanı sıra danışmanlık firmasının da müşterisi olduğunu söyledi.
alınan verilere göre Kasım 2021’de 92.51 milyar dolarlık bir zirve ile borsanın hacmi ortalama 64.08 milyar dolar oldu
Cheesman, FTX’in OTC ve kurumsal satış başkanı olarak görev yaptığı 16 ayda, The Block Research’ten .
Sektör, son aylarda bir çıkış payı gördü. Geçen ay, FTX ABD başkanı Brett Harrison
adım attı danışman rolüne geri . Aynı ay, Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky
istifa etti izledi
ve bunu ağın tokeni CEL’in fiyatında keskin bir düşüş . Buna ek olarak, Kraken’in eski CEO’su Jesse Powell,
istifa etti yer açmak için
gelecek CEO David Ripley’e . Bugün erken saatlerde, bitcoin yatırım hizmetleri firması NYDIG’in CEO’su Robert Gutmann ve başkan Yan Zhao
görevlerinden ayrıldı .

Kaynak : https://coinmarketcal.com

Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamakta veya kullanılması amaçlanmamaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir