Dünyanın en büyük dijital para varlık yöneticisi, 2022’nin ikinci çeyreğine ilişkin Fon Bileşenlerinin bir güncellemesini yayınladı. Ancak kuruluş, portföyünden bazı kripto tokenlerini kaldırdı.

Grayscale, 5 kriptoyu fonlarından kaldırıyor

Grayscale, Büyük Cap Seçme Endeksi metodolojisine uygun olarak Bitcoin Cash, Chainlink, Litecoin, Polkadot ve Uniswap’ı kaldırdığını belirtti. Bu, fonu yeniden dengelemek için yapıldığı belirtildi. Firma ayrıca havuzdaki bazı tokenleri sattı. Bu arada, fona yeni token dahil edilmediği.

Şu an itibarıyla, Digital Large Cap Fund’ın bileşenleri Bitcoin (BTC), %68.88, Ethereum (ETH), %25.22, Cardano (ADA), %2.71, Solana (SOL), %2.23 ve Avalanche (AVAX), 0.96 olarak duruyor.

Verilere göre, fonun yönetimindeki varlıklar 201,3 milyon dolar seviyesinde bulunuyor. Ancak, son 12 ayda %45,79 geriliyor. Bu arada, kuruluşundan bu yana hala %26.8 artış gösteriyor.

Bu arada, dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile ağır bir mücadeleye girdi. Grayscale’in olası spot Bitcoin borsasında işlem gören havuz teklifini reddetti. Ancak, açılan kuruluş aynı gün davaya gitti.

Raporlara göre Grayscale, mahkemeden SEC’in dosyalamadaki kararını gözden geçirmesini istedi. Firma daha önce ret durumunda yetkiliye dava açmaya hazır olduklarını belirtmişti.

Firmanın fon bileşenlerini satarak DeFi Fonu portföyünü de ayarladığı belirtildi. Fonu yeniden dengelemek için Yearn Finance’ı (YFI) fondan kaldırıldı.

Fon bileşenleri, Uniswap (UNI), %56,35, MakerDAO (MKR), %13,49, Aave (AAVE), %12,44, Curve DAO Token (CRV), %7,48, Amp (AMP), %5,52 ve Compound (COMP), %4.72 şeklinde.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir