Kripto para piyasası son haftalarda kendisini etkileyen düşüş krizinden kurtulmaya çalışırken , ana katılımcılarından biri olan Solana’ya ( SOL ) karşı yasal işlem şeklinde ufukta başka bir darbe görünüyor .

Olduğu gibi, ihbarcı ve grup davası hukuk firması Berger Montague , firmanın 12 Temmuz’da yayınlanan basın açıklamasına göre, Solana Labs Inc. tarafından verilen SOL tokenlerini satın alan yatırımcılar adına federal menkul kıymetler yasalarının ihlallerini araştırdığını söyledi .

Firma, özellikle blok zinciri ağının ve kripto operatörünün, bugüne kadar yasaları ihlal ederek bunu yapmaya devam ettiğini iddia ederek, 24 Mart 2020’de ya da yaklaşık olarak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yatırımcılara tokenini ihraç etmeye ve satmaya başladığını söyledi.

Bu arada, ayrıca “Solana Labs (…) hakkında kamuya açık olmayan bilgileri olan herkesi, Berger Montague’nin soruşturmasına gizlice yardımcı olmaya veya SEC İhbar programından yararlanmaya” teşvik etti ve bu kapsamda, elde ettikleri geri kazanımların %30’una kadar ödül alabilirler. saniye.

Solana Labs’a karşı yasal işlem

Temmuz ayının başlarında, Solana Labs ve ortak sanıklarının ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na ( SEC ) kaydettirmeden yatırımcılara SOL tokenleri yayınlayıp teklif ettiği iddiasıyla Amerika Birleşik Devletleri Kaliforniya Kuzey Bölgesi Bölge Mahkemesi’ne bir dava açıldı. federal menkul kıymetler yasalarının gerektirdiği şekilde.

Dava, Mart 2020 ile bugün arasındaki dönem boyunca Solana Labs ve müşterek sanıklarının yatırımcılara tescilsiz SOL menkul kıymetlerini terfi ettirdiğini ve sattığını ve bu yatırımcıların sanıkların ihmalleri ve koşulsuz vaatlerinin bir sonucu olarak zarar gördüğünü iddia ediyor.

Kripto şirketlerine karşı diğer davalar

Hatırlatma olarak, Solana, ülkenin mali makamlarına kayıtlı olmayan kripto varlıklarının satışına  ilişkin düzenleyici belirsizlik nedeniyle kendisini zor durumda bulan tek blockchain şirketi değil.

Gerçekten de, Ripple Labs Inc. , şirketin 2013 ve Aralık 2020 arasında 1,3 milyar doların üzerinde kayıt dışı XRP token sattığını iddia eden SEC ile yüksek profilli bir yasal savaşta kilitlendi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir