Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kişisel Twitter hesabından hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao ile görüştüğünü duyurdu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kişisel Twitter hesabından hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance‘ın kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao ile görüştüğünü ve Blokzincir ekosistemi, kripto varlıklar konularında değerlendirmeler yaptığını duyurdu.

Değerlendirmeler Yaptık”

Kişisel Twitter hesabından görüşmeye ilişkin açıklama yapan Bakan Nebati, “

 kurucusu Sayın Changpeng Zhao ile videokonferans aracılığıyla bir görüşme gerçekleştirdik. Blokzincir ekosistemi, kripto varlıklar konularında değerlendirmeler yaptık.” notunu düştü ve videokonferanstan görüntüler paylaştı.

Kripto Para piyasasının düzenlenmesi

Kripto para piyasasının düzenlenmesi bir süredir Türkiye’nin gündeminde. Yasa tasarısının girilen seçim atmosferinde TBMM’ye ne zaman gönderileceği merak konusu. Şu anda tatilde olan Meclis, yeni yasama dönemine 1 Ekim’de start verecek. Kripto para piyasasının düzenlenmesine ilişkin Meclis görüşmelerine yeni yasama döneminde başlaması bekleniyor.

Haber kaynağı : CoınTurk

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir