Kripto paralara olan yatırımcı ilgisi günden güne artıyor. Bu da daha fazla kripto para projesinin piyasaya sürülmesinin önünü açıyor.

Piyasadaki kripto para projesinin çokluğuna dikkat çeken Uluslararası Para Fonu (IMF) para ve sermaye piyasaları direktörü Tobias Adrian, ilerleyen zamanlarda daha fazla kripto para projesinin başarısız olabileceğine inandığını söyledi.
Yahoo Finance ile röportaj yapan Tobias Adrian, kripto piyasalarının daha fazla satış baskısı görebileceğini ifade etti.

Hem kripto para birimlerinde hem de hisse senetleri gibi riskli varlık piyasalarında daha fazla satış görebiliriz.Stablecoin’ler de dahil olmak üzere tüm kripto para birimlerinde daha fazla başarısızlık yaşanabilir.

IMF direktörü, TerraUSD (UST) algoritmik stablecoininin kripto para piyasasında yaşanan mevcut krizi tetiklediğini düşündüğünü belirttikten sonra, “başarısız olabilecek daha başkaları da var.” dedi.

Piyasadaki en büyük stablecoin olarak görülen Tether’i (USDT) de hedef alan Adrian, Tether gibi fiat destekli stablecoinler için gelecekte daha fazla acı tabloların olabileceğini düşünüyor.

IMF direktörü son olarak, ABD ekonomisinin bir resesyona girmesi durumunda kripto para birimlerinde daha da dik satışların görüleceğine inandığını söyledi.

Hatırlanacağı üzere IMF dün yayınladığı raporunda kripto para piyasasında yaşanan çöküşlerin küresel finansal istikrar için bir endişe olmadığını belirtmişti.

Haber Kaynağı:BitcoinSistemi. https://www.bitcoinsistemi.com/imf-direktoru-yatirimcilari-kripto-paralar-ve-stablecoinler-konusunda-uyardi/

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir