Birçok ülke, Blockchain çalışmalarına başladı ve bu çalışmalar doğrultusunda Blockchain’e belli bir bütçe ayırdı. Bu kez bu ülkelerden biri de İtalya oldu. İtalya, Blockchain araştırmalarına 46 milyon dolar ayırdığını duyurdu.

İtalya’dan Blockchain Atağı

İtalya’nın yeni kararnamesine göre, ülke Blockchain araştırmaları için yan kuruluşlar kurmak isteyen şirketlere 46 milyon dolardan fazla para ayırdı. Şirketler, bu bütçeye 21 Eylül 2022 tarihinden itibaren bireysel veya ortak olarak başvurabilecek.

Rekabetçiliğin zorlu tarafı, imalat endüstrisinin sürekli olarak yenilik yapmasını ve yeni teknolojilerin potansiyelini kavramasını gerektiriyor.

Yapılan açıklamada Yapay Zeka (AI) ve Nesnelerin İnterneti (IoT) konularını araştıran girişimlerin de bu bütçeden yararlanabileceği de aktarıldı.

İtalya Kripto Ekosistemine Nasıl Bakıyor?

2021 yılında İtalya, 27 ülke arasında en yüksek kripto kabulüne sahip 10. ülke oldu. Ülkedeki en popüler kripto paraların Bitcoin, Ripple, Bitcoin Cash ve Ethereum olduğu ortaya çıktı. Chainalysis tarafından hazırlanan başka bir rapora göre, İtalya kripto kabulünde yedinci sırada yer aldı.

Ayrıca hatırlatacak olursak, kripto para borsası Binance, İtalya’da yetkili kurumlardan gerekli lisansları aldığını açıklamıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir