Geleneksel firmaların birkaç üst düzey yöneticisi, web3 projeleri için işlerini bıraktı.

JPMorgan’ın üç yöneticisi, Eric Wragge, Samir Shah ve Puja Samuel, kripto endüstrisindeki işler için geçen hafta finans devinden ayrıldı.

Puja Samuel

Puja Samuel, Kurumsal Gelişim bölümüne başkanlık edeceği Digital Currency Group için finans kurumundan ayrıldı. Digital Currency Group, Grayscale ve Coindesk’in ana şirketidir.

Hareketi LinkedIn üzerinden duyurdu ve yeni firmasının “yeni stratejik ortaklıklar kurmasına” yardımcı olacağını açıkladı.

Samuel, JPMorgan’da Fikir ve Dijital İnovasyon Başkanıydı.

Samir Şah

Samir Shah, 12 yıl sonra JPMorgan’dan ayrılarak Pantera Capital’in baş işletme görevlisi oldu. Pantera Capital, kripto odaklı bir yatırım firmasıdır.

Shah, JPMorgan’ın varlık yönetimi satışları ve dijital çözümler başkanıydı.

Eric Wragge

JPMorgan’ın eski genel müdürü Eric Wragge, Algorand Foundation’a katıldı. Küresel girişimlere ve stratejik ortaklıklara başkanlık edecek ve Vakıf’taki yatırım komitesine başkanlık edecek.

Sermaye piyasası çözümleri, DeFi, sermaye piyasalarına erişim ve entegrasyonlar, yatırımcı ilişkileri ve baş ekonomist ofisinde çalışan ekipler doğrudan Wragge’a rapor verecek, o ise vakıf CEO’su Staci Warden’a rapor verecekti.

Algorand Vakfı, Algorand ağının ve ALGO belirtecinin arkasındadır.

Üst düzey yöneticiler kripto işleri için ayrılıyor

Üç yöneticinin bir hafta içinde geleneksel bir finans kurumundan ayrılması yeni olsa da, bu, üst düzey yöneticilerin Web3 projeleri için geleneksel şirketlerden ilk ayrılışı değil.

Bu yılın başlarında, üç yönetici, iki web3 projesine katılarak Google’dan ayrıldı.

YouTube’un oyun başkanı Ryan Wyatt, Polygon Studios’un CEO’su olmak için ayrıldı. Bir başka YouTube yöneticisi, içerik oluşturucu ortaklıklarının kıdemli direktörü Jamie Byrne de NFT platformu Bright Moments için ayrıldı.

Tüm bu hareketler, geleneksel firmaların bir Web3 bölümü kurma çabalarına rağmen gerçekleşiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir