26 Temmuz Salı günü, kripto analitik firması  Santiment , XRP  Ağının “dev bir dönüm noktasına” ulaştığından bahsetti. 

Santiment’in tweet’ine göre, “Şu anda ağda etkileşimde bulunan benzersiz adreslerin miktarı sadece 4 saatlik bir pencerede 247 bini aştı.”

Messari tarafından hazırlanan aşağıdaki tablo (Coin Metrics verilerine dayanarak), XRP’nin Aktif Adres Sayısının son bir yıllık dönemde nasıl değiştiğini göstermektedir. Messari bu metriği şöyle açıklıyor:

Bu aralıkta ağda etkin olan benzersiz adreslerin toplam sayısı (bir defter değişikliğinin alıcısı veya yaratıcısı olarak). Bir defter değişikliği eylemindeki tüm taraflar (alıcılar ve oluşturanlar) sayılır. Bireysel adresler çift sayılmaz. 

17 Temmuz’da, hiç olmadığı kadar yüksek olan Aktif Adres Sayısının 272.298 olduğunu fark edeceksiniz. Nitekim son 30 günlük dönemde ve bir yıllık dönemde Aktif Adres Sayısı sırasıyla %22,16 ve %2218,34 artmıştır.

Muhtemelen zaten bildiğiniz gibi, 22 Aralık 2020’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)  ,  “Ripple Labs Inc. kayıtsız, devam eden bir dijital varlık menkul kıymet teklifi yoluyla 1,3 milyar doların üzerinde.” Esasen SEC, XRP’nin ABD federal menkul kıymetler yasalarına göre bir menkul kıymet olduğunu savunuyor.

SEC’in Ripple’a karşı açtığı davayı yakından takip eden ve yorumlayan Amerikalı avukat  John Deaton  ( Twitter’da @JohnEDeaton1  ) (East Providence, Rhode Island merkezli) Deaton Hukuk Bürosu’nun sahibi. Deaton aynı zamanda  “dijital varlık sahipleri için ABD’deki önemli yasal ve düzenleyici gelişmeler hakkında bir bilgi, haber ve analiz takas odası olarak başlatılan”  CryptoLaw web sitesinin ve ayrıca YouTube kanalı CryptoLaw’ın ev sahibidir .

19 Temmuz Salı günü, SEC’in New York Bölge Ofisi,   ABD  Bölge Yargıcı Hon. SEC’in “altı XRP yatırımcısının… SEC uzmanlarından birinin görüşlerine ilişkin bir amicus brifingi sunma hareketine karşı olduğunu” söylediği Analisa Torres . SEC,  ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi’nin  bu talebi reddetmesi ve “Deaton’ın bu işlemlere daha fazla katılımını yasaklaması” gerektiğini söylemeye devam etti.

Dün, Yargıç Torres, SEC’in talebini reddeden bir emir yayınladığında XRP sahipleri bir kazanç elde etti (bu, Deaton’ın amici statüsünü korumasına izin verildiği anlamına gelir).

Kaynak: cryptoglobe.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir