Messari, ‘Çığ Durumu’ raporunu yayınladı. Rapor, Avalanche’ın 2022’nin ikinci çeyreğindeki performansına odaklanıyor.

Çığ, diğer kripto para birimleri arasında Terra kazasından kurtulmaya çalışıyor. Ağ etkinliği ve fiyat performansları, Fed’in faiz artışından bir darbe aldı. Avalanche, bu aşağı yönlü rüzgarlara rağmen kullanıcı deneyimini iyileştirmede hala aktif.

İlginç bir şekilde, kripto analitik platformu Messari, ‘Çığ Durumu’ raporunu yayınladı . Rapor, Avalanche’ın 2022’nin ikinci çeyreğindeki performansına odaklanıyor.

Veri dalışı

Messari’nin raporuna göre, çoğu ağ etkinliği, aşağı yönlü rüzgarların yükünü taşıdıktan sonra üçüncü çeyrekte yönünü tersine çevirdi. Özellikle Avalanche, önceki çeyreğe kıyasla ağ kullanımında hoş olmayan bir düşüş yaşadı. Günlük işlemler ikinci çeyrekte 865.000’den 540.000’e düştü. Keskin düşüşün bir diğer önemli nedeni de GameFi geliştirmelerinin alt ağlara aktarılmasıydı.

Hem Q1 hem de Q2 sırasında, gelirlerdeki herhangi bir artış, FDV’deki (Tamamen Seyreltilmiş Değerleme) artışlara eşlik edecektir. Raporda belirtildiği gibi, ara sıra günlük gelir artışlarına rağmen “İki değişken arasındaki fark 2. çeyrekte daraldı”. Yayılma daraldıkça, ağ kullanımı piyasa değeriyle daha bağlantılı hale gelir.

Bu bizi alt ağlara geri getiriyor. Ve, ağı geliştirip geliştirmedikleri sorusuna. Alt ağlar, işlem sayısını ve işlem ücretlerini de etkiledi. Bu, 2. çeyreğin sıkıntılarına ek olarak Avalanche gelirlerinde bir düşüşe yol açtı.

Rapora göre, USD cinsinden TVL düştü ancak DeFi’de kilitlenen AVAX miktarı arttı. 2. çeyrek 115 milyon AVAX ile başladı ve DeFi’ye kilitlenen 152 milyon AVAX ile sona erdi. Bu, USD başına TVL’deki düşüşün, kullanımın değil, düşen AVAX fiyatlarının sonucu olduğu anlamına gelir.

AVAX için şimdi ne olacak?

Avalanche için son aylarda yaşanan daha büyük düşüşe rağmen, balina birikimi arttı. 11 Temmuz’un son 24 saatinde AVAX, WhaleStats’a göre en büyük 100 BSC balinası tarafından tutulan ilk 10 token arasındaydı .

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir