Milyonluk takipçiye sahip olan analist kripto paralarla ilgili beklentilerini paylaştı. Ağustos ayında bu altcoinler uçabilir.

Kripto Paralar Neden Yükseliyor?

Öncelikle piyasalar zaten 75bp’lık bir faiz artışı bekliyordu. Öncesinde gelen Microsoft ve Alphabet kazanç raporları hisse senedi piyasalarında önemli bir toparlanmayı beraberinde getirdi. 2020 yılından bu yana S&P 500 ilk defa günü %2,62 kazançla kapattı. FED kararının borsalara olumlu yansıması Bitcoin’in yüksek korelasyonu sebebiyle yükselmesine neden oldu. Kripto paralar da Bitcoin ile toparlandı. Yani burada FED kararlarının zincirleme etkisini görüyoruz.

Altcoin Daily analistine göre FED’in beklentiler yönünde hareket ediyor olması kripto paralar için gelecekte bir toparlanma rallisini tetikleyecek. Analiste göre artan enflasyona rağmen Bitcoin fiyatı yükselecek.

İnsanlar Bitcoin’in kalıcı olacağını biliyor. Dünya giderek daha dijital hale geliyor ve insanlar işlem yapmak için kriptoya ihtiyaç duyuyor”.

Ağustos Ayı Kripto Para Beklentisi

Popüler analiste göre bir sonraki FED toplantısına kadar kripto paralar toparlanma fırsatı yakalayacak. Önümüzdeki toplantı 21 Eylül tarihinde yapılacak ve kripto paraların yaklaşık 2 aylık bir zamanı var. Ayrıca Altcoin Daily analisti Temmuz ve Ağustos enflasyon verileri konusunda iyimserliğini koruyor. Eğer beklendiği üzere enflasyon haziran ayında zirve yaptıysa bu kripto para piyasaları için son derece olumlu bir gelişme olur.

Analist son günlerde kripto paraları ilgilendiren olumlu gelişmelerle ilgili şunu söyledi;

Ethereum’dan daha fazla tutan adreslerin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Merge öncesi bu beni heyecanlandırıyor. Bitcoin için yeni arz sürekli azalıyor. Yani insanların kripto paraları tercih etmek için çok fazla nedeni var. Ayrıca ABD’li siyasiler küçük kripto para yatırımcılarının (50 dolar altı) işlemlerinden vergi alınmamasını teklif ediyorlar.”

Kripto kahinine göre ağustos ayında metaverse odaklı kripto paralarda ciddi büyüme görebiliriz. Tokyo Üniversitesinin başlattığı bir dizi metaverse mühendislik kurusuna dikkat çeken analist dünyada bu alanın çok daha hızlı büyüyeceğini tahmin ediyor.

Haber Kaynağı:COINTURK https://coin-turk.com/kripto-para-kahini-agustos-ayina-isaret-etti-bu-altcoinler-ucacak

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir