Kripto para piyasasında ABD’den gelen veriler ve resesyon ihtimali ile birlikte Ethereum’da (ETH) Merge etkinliğinin yaklaşması olumlu bir hava estiriyor.

Çoğu kripto para Temmuz ayının başına göre yükseliş gösterdi. İşte en büyük 20 kripto para içerisinde Temmuz ayında en fazla yükselenler.

Ethereum Classic Bu Ay Yüzde 171 Değer Kazanarak Kripto Para Piyasasına Öncülük Etti

Temmuz ayında en fazla değer kazanan altcoin ayın başından bu yana %171 değer kazanan Ethereum Classic (ETC) oldu.

ETC’nin yükseliş göstermesinin en önemli nedeni, kısa bir süre sonra Ethereum’un Proof of Stake sistemine geçerek ETH madencilerinin boşa çıkacak olması oldu.

Bu madencilerin, küçük değişiklikler ile makinelerini ETC madenciliğine hazır hale getirebileceği düşünülüyor.

ETC, Proof of Work sistemini kullanmaya devam edecek.Temmuz ayının en fazla yükseliş gösteren ikinci altcoini ise Polygon (MATIC) oldu.MATIC, ayın başından bu yana yaklaşık olarak %102.8 değer kazandı.MATIC’in yükselişinde kısa bir süre önce Disney ile bir tür ortaklık kurması etkili oldu. Bununla birlikte son gelişme olarak MATIC, Mercedes-Benz’in Güneydoğu Asya koluyla işbirliğine gitmişti.

İlk onda yer alan diğer altcoinler ise sırasıyla %102.4 yükseliş ile Quant (QNT), %80 yükseliş ile UniSwap (UNI), %68 yükseliş ile Aave (AAVE), %64 yükseliş ile BitDAO (BIT), %61 yükseliş ile Lido Staked Ether (stETH), %59 yükseliş ile Ethereum (ETH), %55 yükseliş ile Internet Computer (ICP) ve son olarak %54 yükseliş ile Filecoin (FIL) oldu.Bununla birlikte Temmuz ayında en fazla değer kaybeden büyük altcoin ise UNUS SED LEO (LEO) oldu. LEO, son bir ayda %11.2 geriledi.

Haber Kaynağı: https://www.bitcoinsistemi.com/kripto-para-piyasasi-temmuz-ayini-yukselis-ile-kapatiyor-iste-bu-ay-en-fazla-deger-kazanan-altcoinler/

BitcoinSistemi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir