Lüks Mücevher Markası Tiffany & Co’dan CryptoPunks Sahiplerine Özel NFT

Dünyanın en lüks mücevher markalarından biri olan Tiffany & Co. CryptoPunk sahiplerine özel sınırlı sayıda NFT kolyesi satacağını duyurdu.

Lüks mücevher markası TiffanyCryptoPunk sahiplerine özel NFT kolyesi satacağını duyurdu. Şirket kolye sahiplerinin kolyelerine işlenmiş olan NFT’nin bir sanal kopyasını da elde edeceğini açıkladı.

Şirket, projesini 31 Temmuz tarihinde Twitter üzerinden duyurdu. Koleksiyonuna NFTiff adını veren Tiffany, tweetinde kolyelerin 30 ETH’e (yaklaşık 51.768 dolar) satılacağını da belirtti. Duyuruda, satışların 5 Ağustos 10.00 TSİ 17.00 tarihinde başlayacağı bilgisine de yer verildi.

Tiffany, internet sitesi üzerinden yaptığı bilgilendirmede, NFT’lerdeki renk skalasını yakalayabilmek için 159 farklı değerli taş ve mine kullanılacağını, her kolyede en az 30 değerli taş ve/veya elmas bulunacağını ve kolyelerin zincirinin 18 ayar altından üretileceğini belirtti. Şirket, müşterilerin tasarım sürecine katılamayacağını ve geri bildirim sağlayamayacağını ifade ederken, kolye uçları için öngörülen teslimat süresini 2023 başı olarak dijital kopyaların ise tamamlanır tamamlanmaz gönderileceğini açıkladı. Her kullanıcının en fazla 3 adet alımla sınırlandırıldığı bu koleksiyonda toplamda 250 adet NFT bulunacağı belirtildi.

Sosyal medyada bazı kullanıcıların kolyenin yüksek fiyatını eleştirerek bunun bir ekosistem sömürüsü ile para kazanma yöntemi olduğunu ifade ederken bazı kullanıcıların ise Tiffany’nin lüks bir marka olduğuna dikkat çekerek fiyatların normal olduğunu ve bu iş birliğinin CryptoPunk’ın itibarını arttıracağını savunduğu görüldü.

Tiffany’nin açıklamasıyla beraber Chain CEO’su Deepak Thapliyal’in 24 Temmuz tarihinde paylaştığı gizemli hediye paketi görselinin de Tiffany ile yaklaşan bir partnerliği ifade ettiği anlaşıldı.

Lüks mücevher markası websitesinde, müşterilerin 5 Ağustos’ta satışa başlanacak NFT’leri internet adresi üzerinden satın alabileceğini belirtirken ödemelerin Tiffany’nin dijital cüzdanına adresine yapılmasını gerektiğini belirtti ve müşterilerini yanlış adrese ödeme yapmamaları konusunda dikkatli olmaları için uyardı.

kaynak:koinbülteni

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir